Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Durmak Yok, Kuyruğa Devam

Durmak Yok, Kuyruğa Devam
2.019 views
09 Kasım 2013 - 8:26

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “ELİ. ye yapılacak işçi alımı konusunda daha önceki basın açıklamamızda iktidar partisinin temsilcilerine yapmış olduğumuz çağrı ve uyarıya rağmen herhangi bir adım atılmayışı Soma gençliğine sahip çıkılmayışı ‘’Tok Olanların Kimler Olduğu Ve Aç Bırakılanların Halinden Hiçbir Şekilde Anlamadıkları Aşikare Ortaya Çıkmıştır.’’
Sabaha karşı 03:00- 04:00 sıralarında İŞ-KUR önünde işe girebilmek için metrelerce uzayan kuyruklar oluşmaktadır. Bunun nedeni şehir dışından gelen insanların işe girme ümidiyle Soma’ya akın etmesidir. Memleketin dört bir yanında işsizlikten ve yoksulluktan biçare düşüp şehir şehir bir ümit iş arayanlara mı yanalım, Soma’nın tüm kahrını çeken, pis havasından dolayı ölümcül risklere maruz kalan Soma halkının düşürüldüğü bu duruma mı yanalım yoksa önce muhtaç bırakılıp sonra asgari ücretli bir iş bulanın mutluluk oyunu oynadığı bir düzene mi yanalım. Soma genci, hayatı tombalalarla, piyango çekilişi kuralarla ya da ağa babaların torpilleriyle belirlenecek kadar basit ve ucuz değildir.  Seçim dönemin de oy için her türlü vaatte bulunanlara kendilerinden bir söylemle bir şeyleri hatırlatmak ve Soma Halkına rehber olmak adına diyoruz ki ey siyaset kurumları ey iktidar; ‘’MEN DAKKA DUKKA’’ yani: Çalma kapımı çalarlar kapını, kötülük eden kötülük bulur, bugün bana yarın sana.
MHP Soma İlçe Teşkilatı olarak SOMA halkına da destek ve rehber olmak adına TÜRK MİLLETİNİN SON BAŞBUĞU Merhum Başbuğumuz ALPARSLAN TÜRKEŞ Bey’in şu kutlu sözlerini hatırlatmak istiyoruz:
Ben TÜRK milletini;
Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet, hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir ekonomiye çağırmıyorum. Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısaca hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum.
Saygı ve sevgilerimizle Tüm Soma halkını, Gelin Bir Olalım İri Olalım Diri Olalım diyerekten Milliyetçi Hareket Partisi saflarına davet ediyoruz” dedi.

MHP SOMA İLÇE TEŞKİLATI
YÖNETİM KURULU ADINA
BAŞKAN: VEDAT ERDEM

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!