Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Dünya Gönüllülük gününde Okullara Voleybol kiti verildi

Dünya Gönüllülük gününde Okullara Voleybol kiti verildi
1.231 views
09 Aralık 2014 - 8:35

5 Aralık Dünya Farkındalık Gününde Soma önemli konukları ağırladı. Soma’da bulunan ilk ve orta öğretim kurumlarına voleybol kiti hediye edildi.

 

Türkiye  Voleybol Federasyonu yöneticileri ve  Başkan Vekili  Mustafa EKŞİ, AMWAY Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün ve yönetim kademesi Soma Kaymakamı  Mehmet  Bahattin Atçı’nın misafirliğinde Soma’ya geldi. Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Konferans Salonunda önemli bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımımızın resmi sponsoru Soma Kaymakamlığı ile imzalanan bir protokolle Gençlik ve Spor genel Müdürlüğünün de katkılarıyla Soma’da 5 Aralık Dünya Farkındalık Gününde Somalı madenci ailelerinin bulunduğu okullara destek oldular. Bu çerçevede voleybol kiti Soma’da okullarda bulunan öğrencilerin hizmetine verilmek üzere okul müdürlerine  teslim edildi.

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı konuşmasında ‘Şirketin Türkiye Bayan Voleybol Milli Takımına  sponsor olarak yaptığı katkıları biliyoruz.  Soma’ya gelerek Somalı  öğrencilere de  desteklerini esirgemediğini, bu sosyal desteğinden dolayı da Şirkete teşekkürlerimi sunuyorum”

AMWAY Genel Müdürü Tayfun Ergün ise ‘Şirket olarak sosyal sorumluluklarını bilen, Dünyanın neresinde olursa olsun, Şirketimiz toplumsal olaylarda sorumluluk aldığını ,Soma’ya da bu bakış açısıyla geldiklerini,Türk sporuna ise Bayan Voleybol Milli Takımı’nın tedarikçisi olarak destek olduklarını ve bu desteğin de artarak devam edeceğini” söyledi.  Türk Sporunda farkındalık yaratmaya çalıştığı organik ürünleriyle çevreye duyarlı olduğu ve insan sağlığını korumaya yönelik ürünleriyle de insanlığın hizmetinde olduğu şirket yönetimince de gündeme getirildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa EKŞİ yaptığı konuşmasında “Şirketinin resmi sponsor ve tedarikçi olarak ürünleriyle ve desteğiyle Türk sporuna yaptığı katkıdan dolayı teşekkürlerini iletmiş ve bu destekle sosyal sorumluluk anlayışından hareketle de Soma’da olduklarını federasyon olarak da şirket yöneticilerine  teşekkürlerini iletti. Soma’da voleybolun sevdirilmesini genç kuşaklara sporun küçük yaşlarda öğretilmesinin önemli olduğunu söyledi”

Türkiye Sponsorlarının bir kısmının da katıldığı toplantıda ilköğretim ve anasınıfı öğrencileriyle kaynaştıkları görüldü. Eğlenceli bir ortamda geçen etkinlikte öğrencilerin “TOM VE JERY” konulu tiyatroyu  dikkatle izledikleri hediyelerini aldıklarında ise çok mutlu oldukları görüldü. Şirketin Türkiye yöneticilerinin ve sponsorlarının da yardımıyla  Guıness rekorlar kitabına girmek amaçlı el baskısı çalışması yapıldı. Bu çalışmanın ise Afrika’da açlıkla mücadele eden ülkelerdeki çocuklara destek amaçlı olduğu öğrenildi. Rekorlar kitabına girecek bu çalışmada, şirketin yürüttüğü bu kampanyaya Somalı minik öğrenciler ve serbest girişimciler de destek oldular.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!