https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Dualarda “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” Ruhuna Duymak

Dualarda “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” Ruhuna Duymak
1.231 views
21 Eylül 2016 - 10:10

Soma ilçemize 2016 şubat ayında atanan Müftü, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümünde şehitlikte yaptığı duada, 23 Nisan TBMM açılış ulusal egemenlik çocuk bayramında ,19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik bayramında,30 Ağustos Zafer Bayramındaki dualarında camide hutbe ve vaazlarında Atatürk adını anmadı.
Müftüyü telefonla arayarak ilçemize yeni geldiğinizi dikkat ettiğim bir konu olan dualarınızda hutbelerinizde vaazlarınızda neden Atatürk adını söylemediğini sordum, “bunu kasıtlımı yapıyorsunuz dilinize mi yapışıyor,  siz söylemezseniz imamlar hiç söyler mi” dedim kasıt olmadığını dikkat edeceğini ifade etti.
Ama 19 Eylül 2016 da Atatürk anıtına çelenk sunulmasından sonra Soma şehir mezarlığında aramızdan ayrılan gazilerimizin mezarlarına kırmızı karanfiller bıraktıktan sonra ilçe Müftüsü Eyüp Baldemir tarafından yapılan duanın sonunda Fatiha derken yine söylemediğini tespit ettiğimden Ben yüksek sesle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ruhuna dedim şaşırdı yüzüme bakıp aynı sözlerimi söyledi ama asker ve polis şehitliğinde yine söylemedi vatandaşlar Müftüye “sen nasıl milliyetçisin” diye tepki gösterdiler, onlara “ben siparişle dua okumam” dedi. Bende Kaymakam, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve katılımcıların huzurunda ise Sayın Müftüyü daha önce telefonla arayarak bu hassasiyeti belirtip uyarmıştım dedim.
Üzerinde yaşadığımız toprakları kan ve irfanla vatan ve yönetimini Cumhuriyet yapan  Atatürk’ün cumhuriyetinin kurumunun ailesinin rızkını temin ettiği maaşlı Müftüsü  Atatürk’e Gazilik ünvanı verilmesinin yıldönümü Gaziler gününde Atatürk’e dua okumak içinden gelmediği gibi siparişle dua okunmaz diyor.Böyle günlerde  Atatürk’e dua okumayacaksın da ne zaman okuyacaksın. Eğer özgür değilsen Cuma namazı bile farz olmuyor, insanlarımız millet olabilmenin ve ibadetlerini özgürce yaşamanın kıymetini Atatürk’e borçlu olduklarını unutmamalıdır.
Atatürk ve ilkeleri bizlerin daima rehberi oluyor ama son yıllarda bazıları önce unutturmaya savsaklamaya ve kafalarındaki cumhuriyet karşıtlığını hayata geçirmeye çabalıyor ama sıkıştıklarında sığınacak liman yapıyorlar. Vatan ve Millet Atatürk’e minnettardır. Gaziler gününü kutlar, Atatürk ,silah arkadaşları, şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan Gazilerimize Allahtan rahmet diler, şükranlarımızı sunarız. Bundan böyle devletin kurumlarında çalışanlar daha dikkatli olmalı olmayanlara ise gereği yönetenler kanunlara göre yapılmalıdır. Gaziler gününde en büyük Gazi Atatürk’ün adının Müftü tarafından duada anılmaması üzücü durumu ile ilgili düşüncelerimi ifade ettim, sebep olan ve seyirci kalanları halkımızın taktirine sunuyorum.

Abdullah Saka
CHP Soma ilçe eski Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!