Soma Karaelmas Gazetesi

“Doktor sorunu Bir an önce çözülmeli”

“Doktor sorunu Bir an önce çözülmeli”
75 views
15 Ekim 2021 - 5:45

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Soma’nın doktor sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini dile getirerek, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ı göreve davet etti.

CHP Soma İlçe Yönetimi, 300 Yataklı hastane yaptık diye övünen siyasilerin hastane içini doldurmayı beceremediklerini dile getirerek basın açıklaması yaptı.
CHP Soma İlçe yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;
“Soma Devlet Hastanesinde yaşanan ve son günlerde kronik hale gelen doktor eksikliğini yerel basınımız aracılığı ile daha önce defalarca gündeme getirmiştik. Ne yazık ki bütün uyarılarımıza rağmen sorunun çözülmesinde bir arpa boyu yol alınamadı. Zaten eksik olan devlet hastanesi kadrosu, son dönemde yaşanan istifa ve emekliye ayrılmalar nedeniyle daha da boşaldı.
Laf başı geldiğinde 300 yataklı bölge hastanesi yapmakla övünen Ak Partili yerel siyasetçiler hastanenin içini dolduramadı. Hastanemizin, sağlık ocağından farkı kalmadı.

İlçemiz 110 bin nüfusa sahip ve her geçen gün nüfusu artan bir ilçe. Yaşadığımız salgın hastalık süreci ile birlikte sağlık en önemli sorunumuz. Toplum olarak sağlığımızı korumak zorunda olduğumuz böylesine zor günlerde biz hastanemizde doktor bulamıyoruz. Hastanemiz, heyet raporu bile veremeyecek hale geldi. Vatandaşlarımız komşu ilçelerin hastanelerinde şifa bulmaya çalışıyor.

Hastanede kadro eksikliği konusunda Ak Partili Milletvekili Mehmet Ali Özkan ne yazık ki sınıfta kalmıştır. Defalarca uyarmamıza, dikkat çekmemize rağmen doktor eksikliği sorununa çözüm bulamamıştır. Bugün geldiğimiz noktada Sayın Mehmet Ali Özkan’ı göreve davet ediyoruz. Vekilliğin hakkını vermesini, sağlığımızı doğrudan etkileyen doktor sorununun bir an önce çözümünü bekliyoruz.
Marifet bina yapmak değil yapılan binaların içini liyakatli çalışanlar ve kaliteli hizmet ile doldurmaktır. CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak sürecin takipçisi olacağız. Bu vesile ile geçirdiği kalp krizi sonucunda tedavisi devam eden Soma Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Ali Osman Çağlayan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!