Soma Karaelmas Gazetesi

Dk. 1 Gol 1

Dk. 1 Gol 1
1.390 views
18 Ekim 2017 - 12:56

Soma davasında Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik’in adli kontrol şartı ile tahliye edilmesine tepki gösteren aileler Beşyol Madenci heykeli önünde basın açıklaması yaptı.

Soma Davasında Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik’in tahliye edilmesine aileler tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Beşyol Madenci Heykeli önünde Maden Şehidi Uğur Çolak’ın babası İsmail Çolak tarafından yapılan açıklamada’Soma Maden katliamının 30. ayının 19. blok 66. celsesinde 301 dosyasına atanan yeni mahkeme heyetinin dk 1 gol 1 Mehmet Aile Günay Çelik ‘in tahliyesini verdi ne kadar yanlı bir tahliye olduğunu kamuoyuna gösterdiler.
Biz aileler bu mahkeme heyetinin 301ağır ceza mahkemesine özel atandığını biliyoruz. Bununla ilgili gerekli açıklamaları ulusal basında ve her platformda sıkıntılarımız olduğunu dile getirdik,tahminlerimizde yanılmadık.Mahkeme savcısının mütalaasını vermesini beklerken Manisa Cumhuriyet başsavcısının fetö soruşturması gerekçesiyle mahkemeyi tıkadı. Karar aşamasına gelmiş bu mahkemenin önceki heyetinin bu dosyadan el çektirildiğini biliyoruz.Yeni mahkeme heyeti başkanının 2011 tarihinde Elbistan Çöller ocağında meydana gelen maden kazasının kararını veren hakiminin verdiği hapis cezalarını paraya çevirerek suçluları ödüllendirdiğini biliyoruz.
301 dosyasına da karar vermesi gereken Eski mahkeme Başkanı Aytaç Ballı ve heyetinin karar vermesini beklerken savcının 10 ay boyunca mahkemeyi oyalayarak esas hakkında mütalaasını vermeyerek mahkemenin bu halde olmasına sebep olmuştur. Yeni atanan savcının da aynı gerekçelerle mahkemenin uzamasına sebep olmuştur. Biz aileler bu kararı asla kabul etmiyoruz yanlı ve taraflı bir karar olduğunu biliyoruz. Bizler biliyoruz ki, bu iş cinayetlerinin Adalet’in olmadığı ülkemizde bizler Adaleti buluna kadar ne yapmamız gerekiyorsa yapacağımızdan asla bir adım geri atmayacağız.
Bizler 301 Soma, Ermenek, Şirvan Zonguldak, Elbistan ve dün yine ihmaller sonucu kaçak çalıştırılan Şırnak’taki maden ocağında 7 işçi ve tüm iş cinayetlerinde yaşamını yitiren ve katledilen bütün işçi emekçiler için Adalet arıyoruz ve asla vazgeçmeyeceğiz. 301 Unutma Unutturma !’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!