Soma Karaelmas Gazetesi

Devlet Bahçeli Soma’da

Devlet Bahçeli Soma’da
3.035 views
16 Mayıs 2014 - 7:57

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Soma’ya geldi. Maden ocağına giderek incelemelerde bulunan ve hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret eden Bahçeli, ardından belediye mezarlığına giderek, maden şehitleri için dua okudu.
Bahçeli, “Milletimizin acısı çok büyüktür. Yaşanan facia hepimizi derinden üzmüştür. Devletimizi eldeki imkanlarla olayın baş gösterdiği andan itibaren en verimli gayreti göstererek hayatlarını kaybetmiş olanları dışarıya alma hem de içerde mahsur kalanları kurtarabilmek çıkarabilmek hem de yaraları sarabilmek açısından üstün gayret gösteriyor. Özellikle Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız Bey’in olayın başlangıcından itibaren Soma’da bulunması, kriz yönetimini üstlenmesi ve gece gündüz devletin imkanları, bürokrasi, sivil toplum kuruluşu ve kurtarma ekipleriyle koordineli çalışmış olması, devletimizin yanında olduğunun bir işareti olarak görülmektedir. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımızın belediyenin bütün imkanlarıyla Soma’da ve Soma halkının yanında bulunması elden gelen gayretleri ortaya koyması kriz yönetimiyle koordineli çalışması hayırlı adımlar olmuştur. Yaralarımız mutlaka sarılacaktır. Hayatlarını kaybetmiş olan aziz şehitlerimizin aileleri evlatları devletimiz tarafından yalnız bırakılmayacaktır” dedi.
Soma’da yaşanan facianın ardından devlet büyüklerinin bölgeye gelerek incelemelerde bulunmasının arama kurtarma çalışmalarında aksaklıklara neden olduğunu dile getiren Bahçeli, “Ülkemizde zaman zaman çok büyük acılara sebep olan olaylar yaşanmaktadır. Bu olayların ilk gününden itibaren devlet erkanının buraya yardımcı olmak, taziyelerde bulunmak amacıyla gelişleri, o devlet büyüklerinin karşılanması için başta emniyet mensuplarının, ilçe yönetiminin bunlarla meşgul olması hizmetlerin aksamasına, koordinasyonun zayıflamasına sebebiyet vermektedir. Buraya gelen her kim ise sakin ve serinkanlı olmalı. Toplumun acısını paylaşırken yeni acılara sebebiyet verebilecek davranışlardan da uzak durmalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!