https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Dertlerine Ergene, derman oldu’

‘Dertlerine Ergene, derman oldu’
1.243 views
26 Eylül 2017 - 18:08

Okul yoluna butonlu trafik ışıkları yapılacağı sözünü veren Ergene Turgutalp’e kapalı Pazaryeri, Yeni bir ilkokul yapılacağını anlattı. Ergene ‘Artık Futbol Okulu bizim oldu’dedi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve Daire amirlerinin katılımı ile Turgutalp Mahallesinde halkın katılımı toplantısı yapıldı. Turgutalp Mahalle Muhtarı Gülay Erdal ve mahalle sakinlerinin katılımı ile yapılan toplantıda sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar Toki konutlarının tesliminden, Barış Manço kavşağı sıkıntısına, Bakırçay’ın ıslahından çiftçilerin dertlerine bir çok soruyu gündeme getirdi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘Turgutalp Mahallemizi ziyaret ederek varsa sorunları onları dinleyeceğiz. Gerekirse yerinde görmemiz gerekiyorsa görüp çözüm üreteceğiz’dedi.

Muhtar Gülay Erdal ‘Bizim sorunlarımız belli. Bergama Caddemiz var kanayan yaramız. Bu sorun çözülemedi ancak hızlandırılabilir diye düşünüyorum.’dedi.

‘Okul yoluna butonlu trafik ışıkları ‘

Ergene ‘Müjde verelim. Şuan ekipler orada. Ömer Halisdemir İmamhatip ile Fen Lisesi’nin bulunduğu yerde butonlu sinyalizasyon sistemi kuruluyor. Normal trafik kavşaklarında olduğu gibi öğrenci butona bastığında kırmızıya dönecek bütün trafik duracak, öğrenci güvenli bir şekilde karşıya geçecek. Aynı uygulama Barışmanço Kavşağında da olacak. Toplam 55 bin TL gibi bir maliyeti var. Belediye olarak bunu üstleniyoruz. Ekipler sabah saatlerinden iti,baren çalışmaya başladı. İki kavşakta sorun vardı. Karayollarına yazışma yaptık. Karayolları Bölge Müdürlüğü Bakanlık oluru ile Karayolu ağından çıkardığını Belediye olarak burada gerekli çalışmalar yapılacağı yönünde yazı gönderdi. Bu cadde Büyükşehir Meclis Kararı ile Büyükşehirin sorumluluğuna bırakılan caddelerden özellikle vurgulamak isterim. Ama ilçenin genelini ilgilendiren ve okullar açıldığı için acil ihtiyaç olduğundan Kaymakamımız ile yaptığımız durum değerlendirmesi sonrasında yaptık. Bu sorun birkaç gün içinde çözülecek. Ayrıca burada orta refüjlerde de çalışma yapılabilecek. Aynı yazı Büyükşehir’e de gitti. Orta refüjün görüntüsü çok kötü bu yolda çalışmalar yapılarak Soma’ya yakışır hale getirilecek. Karayolları yolla ilgili çalışmalarını tamamladıktan sonra büyükşehir yapmak isterse o, yoksa biz bu yolda gerekli düzenlemeyi yapacağız.’dedi.

‘Turgutalp’e kapalı pazaryeri’

Turgutalp’e kapalı pazar yeri yapıldığını anlatan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Yaklaşık 400 bin TL’lik kapalı pazaryerini Turgutalp halkına hediye edeceğiz. Yanına park düzenlemesi yapıyoruz.’dedi.

‘Toki yolları bozuldu’

Toki evlerinin bulunduğu yolda sıkıntılar yaşadıklarını belirten vatandaşlar ‘ Yağmurda yollar çukur oluştu. Bodrumlar sular ile doldu.’diyerek şikayetlerini belirttiler.

Konuya açıklık getiren Başkan Ergene ‘Burada ızgara koyulmadığı için sıkıntılar yaşandı. Yağmur suyu bağlantılarını yapar sorunu çözeriz’dedi.

‘Bakırçay temizlenecek’

Bakırçay deresinin taşma yaptığını ifade eden Vatandaşlara açıklamalarda bulunan Ergene ‘DSİ’den ekipler gelerek Bakırçay dere yatağında temizlik yapılacak. Avdan’dan Soma’ya kadar temizleme çalışması yapılacak. Bütçe imkanları çerçevesinde eksikleri yapmaya çalışıyoruz. Aciliyetine göre hareket ediyoruz. En çok vatandaşımızın faydalanacağı ve en çok sorun yaşadığımız konulara önem veriyorz. En büyükleri ilk önce çözüme kavuşturalım küçük sorunlar zamanla çözülür diye hareket ediyoruz.’dedi.

‘Turgutalp’e yeni okul’

Turgutalp’te yeni bir okul için çalışmalar yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Veysel Karani Camii civarında bir okul planlanıyor fakat küçük küçük parsellerde hak sahipleri var. Hak sahipleri ile görüşerek bu okulu yapalım. Yol altında kalna öğrenciler trafikten geçmek zorunda kalmasınlar. 60 ortak olduğu ifade ediliyor. Bu konuya önem verirsek hak sahipleri ile toplantı yapar konuyu anlatırız. Toplam 5000 metrekarelik alan biz bunun yarısını toplasak okula başlarız.’dedi.

‘Futbol Okulu Artık Belediyenin’

Turgutalp Gençlik Spor Kulübü kurduklarını ifade eden Ramazan Çapar Halı sahasına ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Başkan Hasan Ergene ise Kent Park projesi içinde Halı sahamız var. Ancak mevcut halı saha Kent Park girişine denk geliyor. Ancak bugün itibari ile Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Okulu bize devrediliyor. Yarından itibaren bizim olacak. Orayı da sizlere gösterebiliriz. İsterseniz kullanabilirsiniz. Yazılı müracaat yaparak kullanabilirsiniz. Somaspor, Sotes, Kız takımı, Masterler kullanıyor, sizde kullanırsınız hiçbir sıkıntı olmaz’dedi.

‘Çiftçiler proje istedi’

Çiftçiler ise tarımsal sulama için elektrik istedi. Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Avdan’da böyle bir proje uygulanıyor. Aynısını Cenkyeri ve Çerkez Hamidiye’de uygulanacak. Proje bitti uygulama aşamasına geldi. Turgutalp içinde talep alalım. Sadece sulama için değil, hayvancılık yapmak istersiniz. Bunun için trafo yerlerini tesbit edelim. Kaç dönüm alanın sulanacağını öğrenelim. Ona göre proje hazırlayalım’dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!