Soma Karaelmas Gazetesi

Dernek Başkanından Teşekkür

Dernek Başkanından Teşekkür
741 views
15 Haziran 2017 - 8:19

Manisa’nın Büyükşehir statüsü kazanmasından sonra, Büyükşehir’e devri olan Soma’da Yağcılı Suçıktı Mesire alanı üç yıllık süreç içerisinde değerlendirilememekte idi. Yağcılı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği  burayı Büyükşehir’den talep ederek geri aldı.

Konu ile ilgili Yağcılı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Mücahit KÖSE yaptığı açıklamada; “Bahsi geçen bu alanın taleplerimiz doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından Yağcılı Kültür ve Yaşatma Derneğine Tahsisi sağlanmıştır. Bu sevindirici olayla Yağcılı Derneği ve Yağcılı halkı, özünde kendilerine ait olan yere kavuşmuşlardır. Bu isteğimizin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Cengiz ERGÜN beyefendi ve çalışma arkadaşlarına, Soma İlçe Koordinatörü İbrahim YILDIRIM beye, MHP Soma İlçe Başkanı Murat MAAN beye ve yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz Yağcılı Derneği olarak bu yerin Somamıza ve bölge halkına en iyi hizmeti vererek memnuniyetlerini kazanmak için uğraşıyoruz. Burası bizim evimizdir, buraya gelecek olan bütün misafirlerimizi bir aile ortamında ağırlamaya çalışacağız. Bütün halkımızı buraya davet ediyoruz.” dedi.

Dernek Başkanı Köse, “Derneğimizin amacı önce kendi halkımız başta olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün herkese elimizden geldiği kadarıyla maddi manevi destek sağlamak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!