Soma Karaelmas Gazetesi

‘Demokratik Seçim Yaptık’

‘Demokratik Seçim Yaptık’
2.020 views
22 Şubat 2014 - 8:25

Tes-İş Sendikası Soma Şubesi delege seçimleri tamamlandı. Toplam740 üyeye sahip sendikanın 350 üyesi oy kullanmadı.Tes-İş Sendikası delege seçimleri sonrasında açıklama yapan Sendika Başkanı Bedri Demiraslan ‘demokratik bir seçim oldu. gerginlik yaşanmadı. Önümüzdeki günlerde genel kurulumuzu yapacağız.’dedi.
Basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Demiraslan ‘Son 1 yıl içinde zaman her zaan seçim yapabiliriz. Buna yetkimiz var. 2013 5 Haziran ile 2014 5 Haziran’a kadar tüzüğümüz gereği seçim yapmamız gerekiyordu. Son 1 yıla girildiğinde seçi yepma yetkisi vardır. Şube yönetiminden karar alarak. İşyerimizden çıkacak delege sayısı 98 idi. 367 kişi delege olmak için başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan kişilerin isimleri seçim listesine yazıldı ve listede yer aldı. Delege listesi bahsediliği gibi ilk yönetimin listesi sonra muhalefet şeklinde değildir. Delege başvurusunda bulunanların isimleri başvuru sırasına göre seçim pusulasına yazılmıştır. 740 üyemizden 390 üyemiz oyunu kullanmıştır. geçerli oy sayısı 345, geçersiz oy sayısı 42, 3 oy ise iptal edilmiştir. Sonuçları genel merkeze gönderip onaylatacağız. 1 hafta içinde onaylanır. Genel Kurulumuzu ise kısa sürede yapmayı planlıyoruz. 2 seçim arasında 1 ay ara olması gerekiyor. Muhalefet grubunun şikayetlerini değerlendirip kendilerine cevap vereceğiz. İtirazlar olursa değerlendireceğiz. Seçim zamanımız geldi. Yönetim kurulumuz ile karar alarak gerekli ortamı sağladık. Seçimleri çok demokratik bir ortamda yapıldı ve sonuçlandı. Bizde seçimi kazandık. Her hangi gerginlik söz konusu olmadı. Her seçimde olanlar oldu. Normal bir seçim yaptık.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!