Soma Karaelmas Gazetesi

“Demokrasinin kaybedeni olmaz”

“Demokrasinin kaybedeni olmaz”
52 views
14 Ocak 2022 - 16:38

Seçimlerde 150 delegenin tamamını kazanan Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır, “Bu seçimleri birbirimizden ayrışmak için değil, birbirimize destek olmak için yapıyoruz” dedi.
Ege Bölgesi Şubesi yönetimi delege seçimlerinde 3 liste yarıştı. Mevcut yönetimin hazırladığı delege seçimlerden tulum çıkardı. Seçimlerin ardından Türkiye Maden İşçileri Sendikası
Ege Bölgesi Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Şube Başkanı Recep Satır “12.01.2022 Çarşamba günü 12. Olağan Genel Kurulumuzu oluşturacak delege seçimlerini yaptık. İmbat A.Ş. işyerinde ve Koza A.Ş. işyerlerinde sendikamız üyesi arkadaşlarımız sandık başına gitti. Bütün arkadaşlarımız hür iradeleri ile yüksek katılımla oylarını kullanıp, tercihini yaptı. Huzurlu bir ortamda yapılan delege seçimi için bütün taraflara teşekkür ederim.
Bizler şube yönetimi olarak liste oluşturan adaylarla hep diyalogda kalarak onlardan gelen istek ve önerileri seçim kurulumuzda değerlendirdik ve tüm taleplerine karşılık vermeye çalışarak sevgi ve saygı içerisinde bu delege seçimini tamamladık. Biz bu seçimleri birbirimizden ayrışmak için değil, daha çok birbirimize destek olmak için yapıyoruz. Biz inanıyoruz ki demokrasinin kaybedeni olmaz.
Tabi ki sendikamız üyesi arkadaşlarımız sandıkta bir tercih yapıyor. Bunun sonucunda hepimizin çıkaracağı dersler içeriyor. Biz bu bilinçle yaklaşıyoruz. Öncelikle Maden-İş camiamıza, bütün işçi sınıfımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Seçime katılan bütün delege adayı arkadaşlarımıza, seçimin huzurlu geçmesine katkı veren herkese ve sandık başına giden arkadaşlarımıza Ege Bölgesi Şubesi Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum.
Bütün maden emekçilerine kazasız belasız çalışmalar diliyorum.’dedi. Genel kurulun önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!