Soma Karaelmas Gazetesi

Demirören Grubundan Cenkyerine 2 Okul

Demirören Grubundan Cenkyerine 2 Okul
2.642 views
04 Eylül 2014 - 21:20

Demirören Grubu tarafından Soma’ya 12 Derslikli ilkokul ve 3 derslikli Anaookulu yapılacak. 6 ayda bitirilecek okulların protokolü Manisa Valilik makamında imzalandı.
Soma’daki maden faciasının ardından Soma’ya yapılan yardımlar hızla devam ediyor. Milangaz A.Ş. tarafından Soma’ya yaptırılacak olan 3 okuldan ikisinin protokolü Manisa Valiliğinde imzalandı.
İki okul için düzenlenen protokole Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Yüksel, Milangaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’i temsilen gazeteci Hamdi Türkmen, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici katıldı. Törende konuşan Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, “Okullar Soma merkeze 13 kilometre uzaktaki Cenkyeri Mahallesi’ne yapılacak. Mahalle kazanın olduğu madenlerin olduğu bölgede. Orada bir binamız var. Hem ilkokul hem de ortaokul olarak kullanılıyordu. Toplamda 450 öğrencimiz vardı. Bir de ana sınıfımız vardı. Şimdi burada bir ek binaya ihtiyaç vardı. İlkokul olarak. Bu binanın sözleşmesini yapacağız bir de 3 derslikli anaokulu. İlkokul ve ortaokul ayrılmış olacak. (10.364,60m2) üzerine yapılacak protokol ile 12 derslikli bir ilkokul ve 3 derslikli bir anaokulu yapılacaktır. 12 derslikli 10415 nolu proje taban alan 576 m2 toplam kapalı alan 1800 m2 olacak ,3 derslikli anaokulu 208 m2 tek katlı olacaktır.Bu proje tamamlandığında Cenkyeri mahallesinde müstakil bir anaokul, müstakil bir ilkokul ve müstakil bir ortaokul olacak. 3 Okulda normal öğretime geçecek ve eğitim sorunu büyük ölçüde aşılacaktır ‘dedi.
Milangaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören’i temsilen imza törenine katılan gazeteci Hamdi Türkmen, “Erdoğan Bey buraya bir okul yaptırmak istedi. Erdoğan beyin çocuklarla ilgili çok büyük bir hassasiyeti var. Bu güne kadar Türkiye’nin birçok yerinde 30’dan fazla anaokulu inşa etti kendi adına. Burada da bir okul inşa etmek için girişimlerde bulundu. Eksik olmasın sayın valimiz, kaymakamımız bu konuda çok yardımcı oldular. 12 derslikli ilköğretim okuluyla aynı kampüs içerisinde yer alan 3 derslikli bir anaokulu kompleksi inşa edilecek. Ayrıca uygun görülürse ve istenirse bir okul yapma sözü daha var Soma’da. O da açık bir taahhüt olarak ortada duruyor. Sayın valimiz arzu ederlerse yer gösterirlerse bir anaokulu daha inşa edecek kendisi” şeklinde konuştu.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise Soma’daki facianın ardından Erdoğan Demirören’in Soma’ya 3 okul yapma vaadinde bulunduğunu söyleyerek, “Bu okullardan ikisinin imzasını atacağız. İş bu aşamaya gelinceye kadar buradaki herkesin ciddi katkısı oldu. Arsa sorunumuz yok, proje sorunumuz yok iş hemen başlayacak. 6 ayda tamamlanacak. Bu gerçekten hayırlı bir iş. Öncelikle Erdoğan Demirören’e teşekkür ediyoruz. Daha nice hayırlı işler, hayırlı ömürler diliyorum. Darısı Manisalı hayırseverlerin başına. Yeni başladık onların da kapılarını çalacağız haberleri olsun” şeklide konuştu.
Protokole göre, Erdoğan Demirören tarafından yaptırılacak olan İlkokula Erdoğan Demirören Maden şehitleri İlkokulu, anaokuluna ise Tülin Demirören Maden Şehitleri Anaokulu ismi verilecek. 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında eğitime hazır bir şekilde teslimi yapılacak.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!