https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Darüşşafaka öğrenci almaya hazırlanıyor

Darüşşafaka öğrenci almaya hazırlanıyor
1.038 views
29 Mart 2017 - 8:35

Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından Soma Öğretmenevi Toplantı Salonunda 28 Mayıs’ta gerçekleşecek sınav öncesinde tanıtım toplantısı yapıldı.

 

28 Mayıs Pazar günü yapılacak sınav öncesinde Soma’da Babası ve annesi hayatta olmayan, Maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup, Okul Müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantı öncesinde Darüşşafaka ile ilgili kısa bir açıklama yapan MEM Dikici ‘Maden Faciasının ardından Darüşşafaka Soma’da güzel işler yaptı. İlk yıl sınavsız öğrenci alımı gerçekleştirdi. Şartları tutan 5 öğrencimizi Darfüşşafaka’ya aldılar. Biz Darüşşafaka’ya zor günlerimizde destek olarak elimizden yüreğimizden tuttuğu için teşekkür ediyoruz. Sıkıntılı ve zor süreşte yanımızda olarak 5 öğrencimizi kabul ettiler. Aileleri ve öğrencilerimiz oldukça memnun. İlk başta adaptasyon problemi yaşandığını ancak güzel bir eğitim ortamı olduğunu kendileri de ifade etmişlerdi. Bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Soma Belediyesi olarak bizim yapabileceğimiz herhangi bir durumda hazır olduğumuzu belirtmek isterim’dedi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları hakkında bilgi veren Erdem Yağız ‘Kaliteli ve eşit eğitim misyonu ile her çocuğun iyi bir eğitimi hak ettiğine inanan Darüşşafaka Eğitim Kurumları 1863 yılından bu yana bağışçılarıyla birlikte, hayatlarında önemli bir kayıp yaşayan başarılı öğrencileri hayallerine kavuşturuyor.

Bugün Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Türkiye’nin 70 ilinden sınavla seçilmiş 953 babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrenci eğitim görüyor. Yaklaşık 100 yıl boyunca sadece erkek çocuklarını kabul eden, kapılarını 1971’de kız öğrencilere de açan Darüşşafaka’da bugün kız-erkek öğrenci sayıları birbirine çok yakın. Öğrencilerin yüzde 58’i İstanbul dışından, yüzde 42’si ise İstanbul’dan geliyor.’dedi.

Slayt eşliğinde bilgiler veren Nuriye Önol ‘Bütün aileler çocuklarının iyi bir eğitim almasını, başarılı olmasını, mutlu yaşamasını, ailesine ve ülkesine yararlı olmasını ister. Darüşşafaka babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara parasız ve yatılı bir eğitim fırsatı sağlıyor.

Ülkemizin bütün çocuklarının iyi bir eğitim alma hakkı olduğunu düşünen hayırsever kişiler tarafından 1863’te kurulan Darüşşafaka, her yıl sınavla seçtiği öğrencilerin eğitim, sağlık, beslenme, barınma ve giyim gibi tüm gereksinimlerini karşılamakta, onları en iyi biçimde yetiştirerek liseden mezun etmektedir. Darüşşafaka Lisesi’ni bitiren öğrenciler, İngilizce bilen, bilgisayar kullanabilen, bir müzik aleti çalabilen, spor yapan, çok okuyan, bilgili gençler olarak üniversiteye başlıyor. Darüşşafaka, başarılı öğrencilerini üniversite eğitimleri süresince de burs vererek destekliyor.

Darüşşafaka’da çocuklar

Çağdaş teknolojiyle donanmış derslik ve laboratuarlarda, bilgisayar destekli eğitim görür.

Tam donanımlı zengin kütüphaneden yararlanır.

Türkçeyi ve İngilizceyi doğru ve düzgün kullanmayı öğrenir.

Açık/kapalı spor alanlarında basketbol, futbol, tenis oynar; yüzme öğrenir; jimnastik yapar.

Büyük ve görkemli tiyatro salonunda gösteri izler, gösteri yapar.

İstediği, yetenekli olduğu bir müzik aletini çalmayı öğrenir.

Sağlık hizmetlerinden yararlanır.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!