Soma Karaelmas Gazetesi

Darkale İçin Düğmeye Basıldı

Darkale İçin Düğmeye Basıldı
2.273 views
08 Mayıs 2014 - 7:02

Darkale köyü yenileme projesi kapsamında başlatılan tarihi evleri restore çalışmaları için düğmeye basıldı.
Tarihi Darkale mirasımıza sahip çıkmak adına Darkale köyü yenileme projesi kapsamında Soma’da ve Darkale Mahallesinde bulunan eski evlerin restore çalışmaları devam ediyor.
Konuyla ilgi açıklama yapan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Darkale’de bulunan 20 eski evin restore yapılması için İl Kültür Turizm müdürlüğüne başvuruda bulunmuştuk. Yapılan başvuru sonrasında 5 ev için proje yardım parası çıktı. Bu yıl içersinde ise Soma Belediyemize ait olan 2 evin yapımı için ihaleye çıkacağız” dedi.
“Darkale’ye Kültür Amaçlı Soma Evi Yapılacak”
     Darkale’de Soma Belediyesi tarafından alınan ev restorize çalışmasının tamamlanmasının ardından kültür amaçlı Soma evi olarak yapılacağını ifade eden Başkan Ergene, Somamıza ve Darkale mahallemize gelen turistlere ve vatandaşlara kapısını açacağımız Soma evinde eski kültürü, gelenek ve görenekleri sergilemeyi düşünüyoruz. Darkalemiz bizim kültür merkezlerimizden biri. Hem tarihi dokusu olsun hem de fiziki görünüşü ile çok güzel bir köyümüz. Köyümüzün turistlerimize ev sahipliği yapması ve canlanması için Soma Belediyesi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!