Soma Karaelmas Gazetesi

ÇYDD Çoşkulu Kapanış

ÇYDD Çoşkulu Kapanış
1.286 views
26 Ağustos 2014 - 7:26

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Soma Eğitim Evi yaz sezonunu coşkuyla kapattı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), maden faciasının meydana geldiği Soma’da 150 madenci çocuğu ve annelerine 6 hafta süreyle İstanbul’dan gelen 101 gönüllü öğretmenle eğitimlerini tamamladı.
Madenci çocuklarının da aralarında bulunduğu tiyatro grubu Soma Belediye Düğün Salonunda, gönüllülerden Meral İlsever’in yazdığı, yine gönüllülerden Tara Demircioğlu ve Ecenur Ateş’in yönettiği “Ev Ödevi” isimli oyunu sahneledi.
Kapanış programı Cengiz Topel Meydanında çocuk korosu ve Aysun Ali Kocatepe konseri ile devam etti. Maden faciasında yaşamını yitiren 301 madenci için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşması yapan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, “ Soma’da 13 Mayıs’ta büyük bir facia yaşadık. Unutulmaz onarılmaz acılar bütün Türkiye halkını gözyaşına boğdu. Birimizde bir acı varsa hepimiz onun acısını yüreğimizde hissetmeliyiz. Aslında böyle olmalı böylede oldu. Bu sebeple Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak bizde Soma’ya gidelim, bizde burada acı çekmiş olan ailelere yardımcı olalım, onlara destek olalım ve çocuklarının olumsuz duygularını olumlu duygularını olumlu duygulara getirmeye çalışalım istedik ve Somalı çocuklarımızı Yaşamı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Soma Eğitim Evinde bir arada topladık” dedi.
“SIKINTILI VE ACI BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ”
Soma’da yaşanan maden faciasının tarifinin çok zor olduğunu belirten Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ise, “ Soma’daki maden kazası Ülkemiz madencilik tarihindeki en büyük bir kazasıydı. Maden çok sayıda etkilenen,çok sayıda madenci hayatını kaybetti ve böyle bir acıya tanıklık etti. Bende bu acılar içersisinde bulunmuş bunu bizzat yaşamış bir kişi olarak bunun gerçekten çok güç olduğunu söylemek isterim. Sıkıntılı ve acı bir süreç yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından program çocuk korosu ve Aysun Ali Kocatepe konseri sonrası son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!