Soma Karaelmas Gazetesi

Cumhuriyet için yürüdüler

Cumhuriyet için yürüdüler
1.086 views
30 Ekim 2014 - 8:10

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Soma Şubesi önderliğinde CHP, MHP ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile Cumhuriyet yürüyüşü düzenledi.

Beşyol mevkiinden başlayan yürüyüş Cengiz Topel Meydanında son buldu. Cengiz Topel Meydanında toplanan yaklaşık 100 kişi Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını hep bir ağızdan okudular.

Toplanan kalabalığa açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Önder Adar ‘Cumhuriyetimizin 91. yılını kutlamak ve bir yerlere mesaj vermek için göğsümüzü gere gere burada toplandık. Hepimiz ayrı görüşte olsak da ortak paydamız Türk Bayrağımız, Cumhuriyettir, Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bugün Ayyıldızlı Türk bayrağımız, Mustafa Kemal Atatürk ve kısa bir süre kahpece şehit edilen şehitlerimiz için bir araya geldik. Bu memleketin birliğini bütünlüğünü bozmaya çalışan içerden ve dışardan hainler rollerini oynamaya başladılar. Ancak bir şeyi iyi bilsinler burası Mustafa Kemal’in Cumhuriyeti, burada kimseyi Mustafa Kemal’in büstlerine, Türk Bayrağına tecavüz etmesine izin vermeyeceğiz. Ülkemiz bilinçli olarak karanlık bir tünele sokulmak isteniyor. Cumhuriyetin bütün değerlerine bilinçli olarak saldırıyorlar. Bu tünelden tek çıkış var. Mustafa Kemal’in ilke ve inkılapları, düşüncelerinden başka hiç bir şey bizi düzlüğe çıkaramaz. İnsanlarımızın özgürlükler konusunda tehdit edildiği bir ortamda yüreğinizi ortaya koyarak buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.’dedi.

Kalabalık grup sık sık ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!