Soma Karaelmas Gazetesi

Cumhuriyetimizi Kutladık

Cumhuriyetimizi Kutladık
1.287 views
30 Ekim 2014 - 8:12

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını’nın 91. yılı Manisa’nın Soma ilçesinde kutlandı.

Cumhuriyetimizin 91. yılı yağmur altında kutlandı. Sabah saatlerinde Cengiz Topel Meydanında toplanan Somalılar tören geçişine kadar ayrılmadı.

Sabah saatlerinde Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayan kutlama programı daha sonra Cengiz Topel Meydanında devam etti. Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde yapılan kutlamalarda tüm okullar törende hazır bulundu.

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Soma İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene bayrama katılanların halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Günün Anlam ve önemine ilişkin konuşma Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı tarafından yapıldı.

Kaymakam Atçı konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyetinin 91. onur yılı’nda “Cumhuriyet Bayramınızı gönülden kutluyor, bütün vatandaşlarımıza sevgi ve saygılar sunuyorum.

Büyük Atatürk’ün “gençler cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” diyerek emanet ettiği Cumhuriyetimizi sizlerin koruyup kollamak birinci görevinizdir.

sizler milletimizin en değerli varlığı, aydınlık yarınlarımızın sahibisiniz. Sizlerin bilgi çağı insanı olarak yetişmeniz için elimizden gelen her türlü gayreti göstermekteyiz. Çünkü eğitim milletimizin ve devletimizin bekası ile doğrudan doğruya ilgili milli davamızdır.

91.yılını sevinç ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ile devletimizin ve milletimizin vatanıyla bölünmez bütünlüğü uğruna kan ve can veren aziz şehitlerimize rahmet ve yakınlarıyla yüce milletimize başsağlığı dileklerimizi,  gazilerimize de minnet ve şükranlarımızı  sunuyor, tüm Somalı vatandaşlarımızın, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu mensuplarının, güvenlik kuvvetlerimizin cumhuriyet bayramını kutluyor, esenlikler diliyorum” dedi.

Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Safiye Yılmaz ve Altıntaş Ortaokulu öğrencisi Demet Güzelek tarafından şiirler okundu. Soma Belediyesi İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları gösterileri sergilendi. Minik efe Yiğit Demir  koynundan çıkardığı ve öptüğü Türk Bayrağını Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı’ya teslim etti. İlkokullar arasında yapılan Cumhuriyet konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam M. Bahattin Atçı, Ortaokullar arası Cumhuriyet konulu şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Kılınç, Liseler arası Cumhuriyet konulu kompozisyon yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri ise Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından verildi. Program geçiş töreni ile sona erdi. Kısa süre yağan yağmur bile Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını sonuna kadar izlemek isteyen halkı pes ettiremedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!