Soma Karaelmas Gazetesi

COVİD-19 SALGINIYLA İLGİLİ KAYMAKAM AKKAYA’DAN, BASIN BİLDİRİSİ
453 views
09 Eylül 2020 - 18:58

Kamuoyunun malumu olduğu üzere tüm dünyayı hayatın olağan akışını aksatacak şekilde sarsan Covid-19 salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmesi ile başlayan bu süreçte ülkemizde de 11 Mart 2020 tarihi itibariyle salgınla mücadeleye halkımızın da tam desteği ile başlanılmıştır.
Bu mücadele kapsamında, İlçemizde alınan tedbirler ve gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili bilgi paylaşmanın; gerek salgının kontrol altına alınmasında halkımıza güven vermek gerekse Soma’lı hemşerilerimizin bundan sonraki süreçte daha fazla desteklerini alabilmek adına katkı yapacağı düşünülmektedir.
Bu kapsamda ilçemiz yerel yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu idarecileri ile sayısız toplantı gerçekleştirilmiş, ayrıca alınan karar ve tedbirleri daha iyi anlaşılabilmesi ve dolayısıyla uygulanabilmesi amacıyla sektör ve alan bazlı işyeri sahip ya da işletmecileri ile müteakip buluşmalar gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirmeye devam etmekteyiz.
Bu doğrultuda halkımızın sağlığını daha iyi koruyabilmek, vaka sayısının artmasını durdurmak amacıyla toplam 48 kamu görevlisinden 4 ayrı işyeri denetim ekipleri oluşturularak sürekli ve ısrarlı bir şekilde denetimlerimizi başlatmış durumdayız. İlaveten mevcut 71 mahallemizde okul idarecilerimiz, muhtarlarımız ve din görevlilerimiz başta olmak üzere toplumun farklı kesimlerinden müteşekkil izolasyon ekipleri oluşturulmuştur.
Bu faaliyetler kapsamında; 13.699 denetim gerçekleştirilmiş olup, faydalı olacağı düşünülen uyarı ve rehberlik çalışmalarımızın ardından kararlara uymamakta ısrar eden vatandaşlarımıza idari para cezası yaptırımları uygulanmıştır.
Önümüzde bulunan süreçte salgının daha fazla yayılmasını engellemek amacıyla her aktörüyle tüm halkımızın maske, mesafe ve hijyen konusunda azami desteğini beklerken, alınan kararlara uygun hayat tarzının oluşturulmasının hayati derecede önemli olduğunu değerlendirmekteyiz.
Bu salgını ancak ve ancak sizin desteğiniz ile bertaraf edebiliriz.
Sağlık için Hepimiz için, Birlikte Başaracağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!