Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

“Çocuklar Gülsün Diye” Anaokulu Açıldı

“Çocuklar Gülsün Diye” Anaokulu Açıldı
3.092 views
18 Eylül 2014 - 23:20

Soma’ya anaokulu yapma sözü veren ve  30 ilde 30 Anaokulu projesi kapsamında 24. anaokulunu Soma’da tamamlayan Ünlü Sanatçı Gülben Ergen’in katkıları ile yapılan 2 derslikli Anaokulu açılışı yapıldı. Açılışa ünlü sanatçı Gülben Ergen de katıldı.

Ünlü Sanatçı Gülben Ergen’in kurucusu olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile Soma Zübeyde Hanım İlkokulu bahçesine yapılan Anaokulu açıldı. Açılışa Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Sanatçı Gülben Ergen, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmen, öğrenciler ve velileri katıldı.

Soma Zübeyde Hanım İlkokulu bahçesindeki açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Öğrencilerin ront gösterisi ve halk oyunu gösterilerinin ardından Gülben Ergen bir konuşma yaptı. Ergen, “Buradan o kadar gözyaşları ile geri döndüm. Ama bugün gülerek evime geri döneceğim. Allah artık gülmeyi 4 ay ara ile ilk defa Soma’da bir şenlik oldu. Yüzünüz güldü küçücük anaokulu ile. Bize böyle kucak açtığınız için teşekkür ediyorum. Burada her şey emek ve sevgi ile yapıldı. Çayeli bakır işletmeleri çalışanları ile bir bağışta bulunarak beni çok etkilediler. Onlarda bağışçılar, onlarda emekçiler, onlarda yerin altında çalışıyorlar.  Yaşadığımız bu korkunç kıyamet diye nitelendiriyorum ben. Onlarda bu anaokulumuza bağışta bulundular. Hepsine çok teşekkür ediyorum. İçimdeki çocuk vakfına teşekkür ediyorum.Ama en çok siz annelere teşekkür ediyorum.’dedi.

Kaymakam M.Bahattin Atçı ‘ Değerli sanatçımızın bahsettiği gibi bizler aylardır gülmedik. Böyle bir günde bir nebze olsun acılarımızı hafifletebildik. Buna vesile olan Çocuklar Gülsün Diye derneğimize, Derneğimizin başkanı değerli Gülben Ergen hanımefendiye, bağışçılarımıza, bize bu mutluluğu yaşatan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum’dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam M.Bahattin Atçı tarafından teşekkür plaketi verildi. Açılışın ardından sınıflar gezildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!