https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“ Çocuk ve Aile Eğitimi ” Kursu Devam Ediyor

“ Çocuk ve Aile Eğitimi ” Kursu Devam Ediyor
2.706 views
07 Aralık 2013 - 8:05

Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan “ Çocuk ve Aile Eğitimi ” kursu devam ediyor.
Yaklaşık 1 ay önce başlayan “ Çocuk ve Aile Eğitimi ” kursuna 40 öğrenci velisi Naciye Evren İlköğretim Okulunda eğitim alıyor.
Eğitim alan öğrenci velilerini ziyaret eden Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy ve Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan kurs çalışmalarını yerinde inceledi.
Naciye Evren İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve Aile Eğitimcisi Sabriye Keskin, “ Her Çocuk Değerlidir.  Çocuk yetiştirmek; özen ister, sevgi ister, bilgi ister.  Tüm çocuklarımızın, iyi bakılma, sağlıklı büyüme, sevgi ortamında yetişme, kaliteli eğitim alma, kendini özgürce ifade etme, kısacası geleceğe en iyi şekilde hazırlanma hakları vardır. Aile Eğitimine gelin, sağlıklı nesiller yetiştirin.
Aile Eğitiminin Amacı; Aileleri, çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilgilendirmek, Çocukla sağlıklı iletişim kurmayı öğretmek,Ailelere, çocuklarına olumlu davranış ve alışkanlıklar kazandırma yollarını öğretmek,Ailelere çocuk bakımı, sağlığı ve beslenmesi konusunda yardımcı olmak,Aileleri başta çocuk hakları olmak üzere, temel haklar ve özgürlükler konusunda bilinçlendirmek,Engellileri ve engelli ailelerini anlamak ve onlara karşı toplumsal sorumluluklarımızı öğretmektir” dedi.
Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Orhan,“Çocuk Yetiştirmek; Özen ister, sevgi ister, bilgi ister ve sabır ister. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen bu program, 0-18 yaş arasında çocuğu olan anne-babaların “anne-babalık becerileri” nin geliştirilmesi ve böylece aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi yoluyla çocuğun ve ergenin var olan potansiyelini kullanmasını sağlamaktır.
Tüm çocuklarımızın, iyi bakılma, sağlıklı büyüme, sevgi ortamında yetişme, kaliteli eğitim alma, kendini özgürce ifade etme, kısacası geleceğe en iyi şekilde hazırlanma hakları vardır.
Amacımız, sağlıklı nesiller yetiştirmek. Sizlerin sayesinde, İlçemizde daha fazla aileye sesimizi duyuracağız. Böylece, onlara mutlu aile olmanın anahtarını sunmaya çalışacağız” dedi.
Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı ise, “ Bu tür kursların gelecek nesillerimiz olan çocuklarımız için önemli. Burada öğrendiğimiz her bir bilgi, siz veliler ve çocuklarınız için çok değerlidir. Çocuklarımıza nasıl davranmalıyız? Bunu bilmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın eğitiminde ne gibi katlılar sağlamamız lazım? Gibi bu tür soruların yanıtları Soma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan “ Çocuk ve Aile Eğitimi ” kursundadır” dedi.
Atçı, öğrenci velilerine başarılar diledi. Konuşmaların ardından öğrenci velileri katılımcılara ikramlarda bulundu.

5.jpg

2.jpg

1.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!