Soma Karaelmas Gazetesi

Çocuk Servisinde Enfeksiyon Yoktur

Çocuk Servisinde Enfeksiyon Yoktur
1.582 views
26 Ağustos 2013 - 7:54

Soma İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Rüştü Parlakgüneş açıklama yaparak ‘Soma Devlet Hastanesi Çocuk servisinde enfeksiyon kapan çocuğumuz olmadı. Hastanemizde her hangi bir enfeksiyona rastlanmamıştır. Fototerapi cihazlarımız ise yeterli durumdadır.’dedi.
22 Ağustos tarihinde gazetemizde yayınlanan ‘Çocuk servisi ne kadar sağlıklı?’ haberimiz üzerine Soma İlçe Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Rüştü Parlakgüneş açıklamalarda bulundu. Çocuk Servisinin standartların üzerinde olduğunu ifade eden Yönetici Başhekim Rüştü Parlakgüneş ‘Çocuk servisiniz 40 yatak kapasiteli olarak Soma halkımıza hizmet vermektedir. Haberde geçtiği gibi fototerapi cihazı yetersiz değildir. 5 Fototerapi cihazımızın 3 tanesi büyük ebatta ve 2 bebek kapasitelidir. Toplamda 8 yeni doğmuş bebeğimiz fototerapi cihazlarında aynı anda tedavi görebilecek kapasitededir. Yeni doğmuş bebeklerde kanlarındaki bilirubin miktarının artması neticesinde görülen sarılığın bulaşma gibi bir durumu yoktur. Soma’dan hiç bir bebeğimizi cihazlarımız yetersiz diye sevk etmiş değiliz. Hastanemizde bazı durumlarda yoğunluk oluyor. Ama yeni doğan bebekler fototerapiyi belirli bir saat gördükleri için cihazlarımızda sıkıntı yaşanma gibi bir durum söz konusu bile değil. Bir seferde yaklaşık 8 yeni doğan bebek fototerapi cihazlarında kalabilmektedir. Ancak sarılık fizyolojik olarak vücut sistemi ile alakalıdır. Bazı bebekler 10 günde bazısı daha uzun sürede sarılığı düşer. Bu gayet normaldir. Hastanemizde 4 çocuk doktorumuz görevini en iyi şekilde yapan ve sevilen doktorlardır. Belirtildiği gibi gerekli tedavinin verilmediği gibi bir olasılık söz konusu değildir. Bahsedildiği gibi çocuk bölümlerinin arasında olan ara bölmeler ise modern hastanelerde olduğu gibi ve gayet normaldir. Her hangi bir üniversite hastanesinde de çocuk servisinde ara bölmelerde bu şekilde dizayn edilmiştir. Üstten enfeksiyon kapma gibi bir durumdan bahsedilemez. Şu ana kadar enfeksiyon kapan bir çocuğumuz yoktur. Aynı şekilde hastanemizde enfeksiyon kesinlikle yoktur. Soma Devlet Hastanemizin hiç bir bölümünde hastane enfeksiyonuna asla rastlanmamıştır. Hastalarımız ve yakınlarının içleri rahat olsun. Bizde 10 günlük bekleme süresi yoktur. Biz bu süreyi beklemeden gelen hastalarla aynı şekilde ilgilenmeye devam ediyoruz’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!