Soma Karaelmas Gazetesi

Cinge şehitliğine Büyük ayıp

Cinge şehitliğine Büyük ayıp
1.059 views
20 Temmuz 2017 - 8:22

Soma şehitliğine gösterilen ilginin Turgutalp ve Cenkyeri şehitliklerine gösterilmesini isteyen vatandaşlar Cenkyeri’nde şehitliğinin içler acısı halini paylaştı.

15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi andığımız bu günlerde Milli Mücadele kahramanımızın yattığı Cenkyeri şehitliğinin bakımsızlığı yüreğimizi burktu.

Cenkyeri şehitliğini ziyaret eden vatandaşlar Soma ve Manisa Büyükşehir Belediyesini gerekli hassasiyeti göstermeye davet etti.

Şehitliğin ilgisiz ve bakımsız halinin kendilerini üzdüğünü belirten vatandaşlar ‘Şehitlik içerisinde bulunan anıt, Cinge Cephesi komutanı Kemal Balıkesir tarafından yaptırılmış.

Şehitlikte yer alan kabir ise yine Cinge Cephesi ve Milli Mücadele kahramanlarından Niyazi Erakıncı’ya ait. Bugün bayrağımız özgür bir şekilde dalgalanıyorsa bunu Cinge Cephesi ve Milli Mücadele şehit ve gazilerimize borçluyuz. Onların aziz hatırasına gereken saygıyı göstermek boynumuzun borcudur.

Soma ve Manisa Büyükşehir Belediyelerimizden rica ediyorum.

Lütfen Cenkyeri Şehitliğimize gereken özeni gösterelim. Şehitliğimizi, Milli Mücadele kahramanlarımıza yakışır bir hale getirelim’dediler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!