Soma Karaelmas Gazetesi

CİNAYET DEĞİL VAHŞETTTTTTT!

CİNAYET DEĞİL VAHŞETTTTTTT!
3.168 views
17 Şubat 2015 - 9:02

Selam ve sevgilerin siz değerli dostlarımın olması dileği ile hepinize güzel bir hafta geçirmeniz dileklerimle Merhabalar diyorum.

Sevgili dostlar,  Geçen hafta Mersin’de kanımızı donduran iğrenç bir cinayet haberi ile  hepimiz şoke olduk. Üniversite öğrencisi pırıl pırıl bir genç kızımız bayan olmasının verdiği talihi sonucunda cinsel istismar neticesinde hunharca katledilmiştir, hoş bu ülkede cinayete kurban giden, öldürülen sadece bayanlar değil, maalesef çocuklar ve hayvanlarda aynı kaderlerine boyun eğmektedirler. Her gün yazılı ve görsel medya organlarında cinsel istismar suçuna kurban giden haberlerden gerçekten nefret eder duruma geldik. Akşam haberleri izlemek için TV başına oturduğumda kadına şiddet, çcuklara şiddet, hayvanlara şiddet ve töre cinayetlerine kurban seçilen haberlerini izlerken nefret duygularım kabarıyor ve bazen haberleri bile izlemediğim zamanlar oluyor.  Son Özgecan olayının tüm Türkiye’de protesto olayları aslında bardağı taşıran son damla olayıdır, insanlarımız benimde biraz önce yazdığım gibi haberlerde cinsel tecavüz ve kadına şiddet olaylarından bıkmış yerini infiale bırakmıştır. Bu memlekette kadın olmak, çocuk olmak, hayvan olmak suçumudur acaba ? bu memlekette bir bayan dayak yemeden, cinsel istismara uğramadan, işkence görmeden, töre cinayetine kurban gitmeden, çocuk yaşta gelin olmadan kurtulamadan insanca yaşayamazımı acaba ? Sadece insanlara kadınlara, çocuklara değil, son zamanlarda zavallı sokak hayvanlarına da aynı cinsel tecavüz davası uygulanmaktadır, gerçekten rezillik, kepazelik, adilik, ve daha burada içimden geçenleri yazamadığım şerefsizlik.

Sevgili dostlar, değerli okurlarım özellikle bu istenmeden yaşanan acı olay sonrası gerek medya organlarında gerekse siyasi arenalarda “İdam” kelimesi sıklıkla telaffuz edilmeye başlandı. Bu söylem ve ifadeler bence çok bile geç kalmışlığın telaffuzudur. Gerçekten böyle cinayet işleyen şerefsizleri tek celsede idam edecek hak ettiği cezayı vereceksiniz, şimdi bakıyorum bu kadar cinayete kurban giden kadın ve çocuk öldükten sonra acaba Kadınları şiddete maruz kalmadan toplumda nasıl yaşatırız diye çareler aramaya başlıyoruz, bu ilk cinayet vakası değil ki, daha münevver cinayeti aklımızda bugün gibi duruyor. Ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısının yüksekliği ve refahı yanında  toplumda insanca ve özgürce yaşayabilmek en büyük toplumsal potansiyelimiz olmalıdır. Haberlerde çocuk yaşta gelin olarak babası yaşındaki insanlara satılan okul yaşındaki kızlarımızın önüne geçemezsek, çocuklara yapılan cinsel istismarları durduramazsak, hayvanlara yapılan işkence ve tecavüzleri durduramazsak maalesef toplum ve bireyler olarak bir arada yaşayamayız. Bu cinayeti işleyenleri sormak lazım senin bayan olarak kimsen yoksa seni dünyayı getiren bir kadın olarak annende mi yok, cinayeti işleyen insanların annelerini kendi gözleri önünde cinsel tecavüz suçu işleyerek öldürmeye kalksalar acaba sadece seyrederler mi ? yoksa dayanamaz savun mayamı geçerler, hangisini tercih ederler sormak lazım.

Sevgili dostlar, yaşadığımız olaylar aslında toplumda yıllardan beri var olan cinsel cehalet, bilinçsizlik, bastırılmış duygular, erkeklerin daha egemen olduğu bir toplum hiyareşi varsayımı, aileden gelen öğret sizlerin sonucudur, siz istediğiniz kadar bunu ders olarak okullarda okutun aileden gördükleri ile yaşadıkları farklı ise, evinde baba, annesine kız kardeşine şiddet uyguluyorsa kısacası modeli önünde canlı olarak yol gösteriyorsa eğer bu çocuk da bu babanın oğlu ise okuldaki dersler sadece sınıf geçme sisteminin dışında faydası olmayacaktır. Burada en büyük etmen bence verilecek cezaların caydırıcılığı olacaktır. Birkaç tane insan bile denmeyen yaratık’ı halkın göz önünde dar ağacında idam etmeden baş aşağı aç susuz sallandıracaksın, aç susuz geberteceksin , bak bakalım hiç kimse bir daha böyle bir caniliğe kalkışabilecek mi, daha çok içimden kelimeleri haykırmak ,içimi boşaltmak istiyorum ama işte işte işte konuşamıyorum, yazamıyorum.

Gelecek hafta görüşünceye şek şen ve esen kalın, sevgi ile kalın  değerli dostlarım.

 

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!