https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CHP’li Vekiller Soma’da Maden Şehitlerini Andı

CHP’li Vekiller Soma’da Maden Şehitlerini Andı
1.795 views
19 Mart 2014 - 7:47

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İzmir  Milletvekili Musa Çam ve Manisa Milletvekili Hasan Ören Soma’ya gelerek, Soma’daki maden kazalarında hayatını kaybeden maden şehitlerini andı.
Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtı önünde maden işçileri ile biraraya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İzmir Milletvekili Musa Çam ve Manisa Milletvekili Hasan Ören, CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, CHP Soma Belediye Başkan adayı Bahri Yılmaz, partiler ve maden işçileri Soma’daki Maden kazalarında hayatını kaybeden maden şehitlerini andı.
Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından maden işçilerine ve vatandaşlara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Musa Çam, “Soma, maden ve kömür işletmelerinin yoğun olduğu bir bölgemiz. Burada istihdam eden işçi arkadaşlarımızın haklarını alamaması, ücretlerini alamaması ve iş güvencelerini patronlarının iki dudağının arasında kalmış olmasından kaynaklanarak ciddi sorunlar ve sıkıntılar yaşanılıyor. İşte burada işten atılan arkadaşlarımız, ücret ve kıdem tazminatlarını alamadıkları için aylardır evlerinde elektrikleri, suları kesik. Buradan bir kez daha iktidara sesleniyorum. 12 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümetine, Başbakana ve onun Manisa’daki Büyükşehir belediye başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi’ye sesleniyorum. Ey Hüseyin Tanrıverdi, 12 yıldır Milletvekilisin işçilerin, emekçilerin ücretlerinden maaş aldın, yıllarca sendikacılık yaptın, ama senin bir gün meclis kürsüsünde işçi hakları için, emekçiler için bir kez bile konuşurken şahit ve tanık olmadık. İşçiler Soma’da aylardır maaşlarını alamıyorlar, kıdem tazminatlarını alamıyorlar evlerine bir dilim ekmek götüremiyorlar. Aileler bölünüyor ve parçalanıyor. Şimdi sen, TBMM’de Soma’daki işçi haklarının, madenlerdeki çalışan arkadaşlarımızın, kömür ocaklarında hayatlarını kaybeden kardeşlerimiz için bir gün kürsüye çıkmadın.
Yarın Soma’ya Enerji Bakanı geliyor.Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi’nin dünürü oluyor. Şimdi iki dünür el ele verecekler ve Manisa’yı nasıl soyup soğana çevireceğiz düşüncesiyle onun projelerini yapıyorlar” dedi.
Çam, sözlerine şöyle devam etti, “30 Mart’ta yapılacak olan seçimler kritik anlamda belediye başkan seçimi ötesinde, Manisa’nın, Soma’nın ve Ülkenin kaderini belirleyeceği bir seçimdir. Oylarınıza sahip çıkın. İşçi Kardeşlerim, bugün eğer ücretlerinizi alamıyorsanız, kıdem tazminatlarınızı alamıyorsanız bunun suçlusu ve sorumlusu 30 Mart’ta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Hüseyin Tanrıverdi ve onun partisidir” şeklinde konuştu.
CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, hayatlarını karaelmas dediğimiz madenden çıkarırken şehit olan bütün maden şehitlerimizi rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, “Soma’da iş kazlarında yitirdiğimiz arkadaşlarımızı andık. CHP Milletvekilleri olarak işçi kardeşlerimizin mecliste sözcüsü olduk ve sorunları dile getirdik. Bu ülkenin taşeronlaşma sorununu dile getiriyoruz. Bu ülkedeki emeklilerin sorununu dile getiriyoruz. tehditle, şantajla sandığa gidiyoruz diyerek, baskıyla oy isteyenlere boyun eğmeyin. Sizin yanınız da CHP var. 90 yıllık çınar yanınızda. 30 Mart bir yerel seçim. Burada belediye başkan adayımıza desteğinizi sonuna kadar vermenizi istiyorum. Büyükşehir’de Özgür Özel kardeşimize desteğini istiyoruz. Her şeyden önce Türkiye’nin geleceğine desteğinizi istiyoruz.Türkiye’deki sorun şu; Türkiye’de hukuk yok, adalet yok. Hukukun olmadığı yerde, adaletin olmadığını yerde hak arama özdelerimiz yoktur. İlk önce hukuku egemen kılmak için AKP’ye bir ders vermek lazım. AKP’ye ders vermenin yolu da 30 Mart’ta sizin önünüzde. Eğer bu ülkede gerçekten işçiler-emekçiler; insan onuruna yakışan bir çalışma istiyorlarsa, gasp edilen kıdem tazminatlarını almak istiyorlarsa, bu ülkede emekliler insan onuruna yakışan bir emekli maaşı almak istiyorlarsa, bu ülkede insanlar kölelik düzeyinde bir çalışmaya “hayır” diyorlarsa, oylarınızı parçalamayın-bölmeyin ve CHP’ye kullanın” dedi.

013.jpg

011.jpg

012.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!