Soma Karaelmas Gazetesi

CHP’li Milletvekillerinin Soma Çıkarması

CHP’li Milletvekillerinin Soma Çıkarması
2.221 views
24 Şubat 2014 - 7:34

CHP’li Milletvekilleri seçim çalışmaları kapsamında Soma’ya geldi. Milletvekilleri CHP Soma İlçe Seçim Bürosu önünde partililer tarafından davul zurnalarla karşılandı.  Milletvekilleri, partililerle görüşerek ilçe esnafını ziyaret edip, belediye başkan adayları için destek istediler.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, Milletvekilleri Hasan Ören ve Sakine Öz, CHP İl Başkanı Cahit Kaplan ile birlikte Soma’ya geldi. CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz ve partililer tarafından CHP Soma İlçe Seçim Bürosu önünde davul zurnalar eşliğinde karşılanan Milletvekilleri, partililerle görüşerek ilçe esnafını ziyaret edip, belediye başkan adayları için destek istediler.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Cahit Yılmaz, “ Birlik ve beraberlik içinde özgür bir Soma’yı özgür bir Manisa’yı yeniden inşa edeceğiz. Sosyal Demokrat Belediyeciliğin yaşanabilir çağdaş kentlerin, mutlu insanların olduğu bir Türkiye, Manisa ve Soma vaat ediyoruz. 30 Mart akşamı inşallah Soma’da Bahri Yılmaz’la Sosyal Demokrat Belediyeciliği Somayla tanıştıracağız. Özgür Özel ile Manisa Belediyesine de CHP logosu asacağız” dedi.
Öz “AKP İktidarı 12 Yıllık İktidarının Finalini Verdi”
   Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz, “Son aylarda 17 ve 25 Aralık diye bir gün var. 17 Aralık’ta AKP iktidarı 12 yıllık iktidarının finalini verdi. 12 yıldır yaptığını 17 Aralıkta tüm Türkiye’ye gösterdi. Yaptığı yolsuzluğu, aldığı rüşvetleri, ayakkabı kutularını ve dolaplar dolusu para kasalarını ortaya serdi.
Biz bugün Soma’da Milletvekili arkadaşlarımla beraber AKP iktidarının yaptıklarının hesabını sormaya geldik” dedi.
 Ören, “İster Paralel Devlet Deyin, İsterseniz Pergel Devlet Deyin”
   Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Hasan Ören, “ AKP iktidarını sallayın, biraz daha sallayın düşüyorlar. En son kamuoyu yoklamasında AKP’nin oy oranı hızla aşağıya inmekte. %36’lara gelmiş.
Bu Ülkenin insanı her şeyi affeder, ama Türkiye’de yaşayan yurttaşlarımız cebinden alınan paraları görür ve affetmez. Vatandaşlarımız bir partide yolsuzluk varsa onu beyninden siler atar. Sayın Başbakan ne kadar 17 Aralığın üzerini kapatmaya kalkarsa kalsın kapatamaz. Çünkü yaptıkları, yapılanlar, çocukları, bakanların kolundaki saatler, ayakkabı kutularından çıkan paraları bu haklın gözünden kaçıramaz. Siz ne yaparsanız yapın. İster paralel devlet deyin, isterseniz pergel devlet deyin” dedi.
Özel, “10 Yılda Soma’da Taş Üstüne Taş Koymadılar.”
Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, “Soma CHP siyasetine, sosyal belediyeciliğe, özlem duyan onların getireceği yönetim biçimi için adeta yanıp tutuşan bir yer.CHP emeğin başkenti olan, CHP helal para kazanılmış, helal lokmanın başkenti olan Soma’da önemli bir yürüyüşü gerçekleştiriyor. Soma Manisa’nın en çok taşeron işçilerinin olduğu nüfusu oranla bir ilçemizdir. Emeğin en çok sömürüldüğü yerin zenginliklerine, yeryüzü sıcak olsun diye maden işçilerinin indiği ama kendi evlerini dahi ısıtamadığı bin bir sıkıntı çektikleri oldukça sıkıntı çeken bir yer oldu.
Sosyal demokratlar ne zaman iktidar olsalar, önce Soma’nın Soma’da yaşayan maden işçisinin, Soma’daki emekçinin, Soma’daki çiftçinin ve Soma’daki esnafın yüzü güldü.Biz Soma’da para babalarıyla, şirket patronlarıyla irtibat içinde olan AKP belediyesinin 10 yılda neler yaptığını biliyoruz. 10 yıl önce  neyi projelendiriyorlarsa, bugünde onları proje olarak söylüyorlar.10 yılda Soma’da taş üstüne taş koymadılar. Şimdi ikinci dönemden sonra üçüncü dönemde tekrar aday koyuyorlar. Ama herkes şunu biliyor; AKP belediyeciliğinin Soma’ya bir şey vermediğini, bundan sonra da bir şey vermeyeceğini biliyorlar. Soma’nın genç çalışkan belediye başkan adayı Bahri Yılmaz ile birlikte omuz-omuza, el-ele çalışacağız. Soma’yı emeğin değerinin daha çok bilineceği bir yer yapacağız. Soma Belediye Başkan Adayımız emekçinin yanında duran, çalışanların yanında duran, çiftçinin-köylünün yanında duran onlar için proje üreten bir belediye başkanı olacak” dedi.
Konuşmaların ardından Milletvekilleri ve beraberinde heyet ilçe esnafını ziyaret etti.

DSC7325.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!