Soma Karaelmas Gazetesi

CHP’den Kadınlar Günü Mesajı

CHP’den Kadınlar Günü Mesajı
396 views
08 Mart 2021 - 8:29

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığından yayınlanan mesajda;
‘ Kadına karşı şiddet haberlerinin gölgesi altında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz. Son olarak Samsun’da bir anneye, beş yaşındaki kızının gözleri önünde yaşatılan şiddet hepimizi derinden üzdü. Hastanede tedavi gören annemize acil şifalar diliyor, kadına el kaldıranlara karşı en ağır cezaların uygulanması ile adaletin tecellisini bekliyoruz.
Türkiye ne yazık ki kadına karşı şiddetin önüne geçilemediği, cinsiyet eşitliğinin sağlanamadığı ve kadın emeğinin sürekli olarak sömürüldüğü bir ülke durumuna geldi. Oysaki bundan yüz yıl önce Kurtuluş Savaşımız, kadın erkek ayrımı yapılmaksızın cephede dökülen kanla kazanılmış, Cumhuriyetimizin ilanı ile başlayan devrim sürecinde kadınlarımız baş tacı edilmiş, yapılan düzenlemeler ile kadına seçme seçilme hakkı verilmiş ve toplumsal eşitlik sağlanmıştı.
Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusu, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!”
Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak, Ulu Önderimizin izinde kadınlarımızın ayağına bağlanan zincirleri kırmak ve kadına karşı şiddete dur demek için var gücümüzle mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.’ sözlerine yer verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!