https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CHP’de Yeni Dönem

CHP’de Yeni Dönem
13.121 views
03 Aralık 2015 - 9:27

Tek liste halinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisinde Levent Elbinsoy İlçe Başkanı oldu. 261 delegenin oy kullandığı Genel kurul zaman zaman gergin konuşmalara sahne oldu.

Belediye Düğün Salonunda yapılan Cumhuriyet Halk Partisi 10. Genel Kurulunda artık birlik olunması gerektiğinin altı çizildi. İl Başkanı Mustafa Ada ile başlayan hararetli konuşmalar Hasan Ören, Mustafa Başgülşen, Murat Bayramoğlu ve Abdullah Saka ile devam etti.

CHP Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, eski milletvekili adayları ve CHP’lilerin katıldığı 10. Genel kurulda Cumhuriyet Halk Partili herkes eteğindeki taşları döktü. Divan Başkanlığına Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer oy birliği ile seçilirken Divan 2. başkanlığına Fehmi Işık ve Katip üyeliğe ise Gülsüm Can seçildi. Tek liste ile yapılan Genel kurul’da Levent Elbinsoy İlçe Başkanı oldu.

Elbinsoy yaptığı konuşmasında ‘Bu toprakta yaşayan herkesin temel haklarının korunduğu, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, hiç kimsenin cinsiyeti, kimliği, inancı, yaşam biçimi veya siyasal görüşü nedeniyle ayrımcılığa uğramadığı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin tam manasıyla anlam bulduğu, toğlumsal barışın sağlandığı, emeğin hakkının verildiği, güçlü ekonomi ve   sürdürebilir büyümenin temellerinin atıldığı, bölgesinde itibar ve saygınlık sembolü, birinci sınıf bir demokrasiye sahip bir Türkiye için çalışmalıyız.

CHP olmak demek  insanlara saygılı, büyüğüne hürmetli, küçüğüne sevgili, onurlu olmak demektir. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidip, onun düşüncelerine sahip çıkmak demektir. Mustafa Kemal Atatürk ne diyor ,“ Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi.’’ Bu söz herşeyi açıklamakta. Ben Atatürkçüyüm, ben devrimciyim, ben laikim, ben Cumhuriyetçiyim, ben milliyetçiyim, ben devletçiyim, ben halkçıyım diyen herkesi CHP çatısı altında toplanmaya çağırıyorum. Gelin hep birlikte güzel, aydınlık, demokratik bir türkiye inşa edelim. Bu yolda bize engel olmak isteyenler olabilir, bu engelleri beraber aşalım.Onun için ben değil,  biz olalım.Birlikten kuvvet doğar, gelin bize destek verin. Elbette bu yolda hatalarımız, kusurlarımız olacaktır. Bunları iyi niyetle eleştirip, bizleri hata yaptırmamaya yönlendirebilirsiniz. Elbette bu meşakatlı yolda hata yapmamak elde değil. Bugüne kadar Soma CHP ‘de  görev yapan tüm abilerime, ablalarıma ve kardeşlerime çok teşekkür ediyorum . Hayatta olanlara uzun ömürler, hayatta olmayanlara Allahtan rahmet diliyorum.CHP çatısı altında görev yapan tüm yönetici arkadaşlarımın iyi niyetle çalışıp, iyi şeyler yapmak için mücadele ettiklerini biliyorum. Bu vesile ile Cevdet Dikmeoğlu,  Mustafa Topçu , Abdullah Saka, Bahri Yılmaz, Kadir Bilir, Murat Bayramoğlu’na  ve bu başkanlarım ile çalışan tüm arkadaşlarımızdan aldığımız CHP bayrağını daha yükseklere çıkarmak için var gücümüz ile çalışacağımızı herkes bilmeli ve ilk  hedefimizde bu CHP bayrağını Soma Belediyesi  gönderine çekmek olacaktır.Gelin bu hedefimizde bize güç ve destek verin.

Yaklaşık bir yıl önce,  başkan Murat Bayramoğlu’nın Milletvekili aday adayı olması sebebi ile göreve geldim. Bu zor dönemde bir yıl içinde benimle birlikte iki milletvekili seçimi, bir ön seçim, bir yerel seçim geçiren yönetim kuruluna, kadın kollarına , gençlik kollarına teşekkür ediyorum.

Dışarda, birbirimizi eleştirmeyi bizler çok seviyoruz. O şöyle yaptı, ben olsam yapmazdım, şu şunu dedi, ben olsaydım demezdim edebiyatı bizde geçerli akçe. Ben buradan bunları demeyeceğim. Elbette eleştiriler olacaktır. Elbette eleştirilere açığız. Ama bu eleştiriler dozunda ve parti içi ile ilgili olmalıdır. Konuşmalarımızı  bir CHP terbiyesi içinde yapmalıyız. CHP terbiyesi  okumakla olmuyor. Bu terbiye bu partinin  tozlu raflarında, boyasız duvarlarında,tuğlalarında, masalarında , sandalyelerinde gizlidir. Bu terbiyeyi buralarda bulabilirsiniz. Bir partili büyüğümüzün sözü o beğenmediğiniz sandalyenin bir yerine ilişmiştir. O sözleri , o bilgileri oradan çıkarıp almak maharet ister. İşte o zaman Cumhuriyet Halk  Partili olursun. İşte bu yüzden CHP olmakla övünüyoruz. CHP bir çınar onun için yıkılmıyor, yıkılmayacak. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça CHP var olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın .

Sizler bizleri azaldı sanıyorsunuz. Ama biz dünyanın en büyük ailesiyiz. Bizler Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Buradayız. Hayatın içindeyiz. Hayatın lokomotifiyiz. Hiç olmadığı kadar el eleyiz.  Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz’dedi.

Yönetim Kurulu hesap raporunun görüşülmesi ve okunması, Çalışma raporunun okunmasının ardından tek tek konuşmak isteyenlere söz verildi.

CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada cenazesi olduğunu vurgulayarak yaptığı konuşmasında ‘Cumhuriyet Halk Partisi olarak birşeyleri değiştirmemiz gerekiyor. AYnı yöntem ve teknikler ile girilen sınacvlarda başarılı olunmuyor. Siz ne kadar iyi vaadlerde bulunursanız bulunun iktidara sahip olacak oy oranına ulaşamıyorsunuz. Bu nedenle tüm ilçe örgütlerimiz tamamen bu anlayış değişikliğini gerçekleştirecek kadrolar ile bunu yapmak zorunda.’dedi.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer ‘ 1 Kasım’dan bu yana yaşadığımız düş kırıklığı var. Ancak yapacak çok işimiz var. Silkelenmemiz gerek. Beklediğimiz istediğimiz hiçbirşey bize tepside sunulmayacak. Mücadele ile buna kavuşabiliriz. Ayak diremekten vazgeçersek kaybetmiş olacağız. Öncelikle birbirimizi daha iyi anlamalıyız. İnancımız ısrarımız eksik değil. Herkesin yüreğini kıran değil kapılara umut bırakan bir anlayış çıkmalı. Vazgeçmek yerine kararlılık ile çıkmalıyız. İnadı, değiştirme gücü olan bir irade ile çıkmalıyız. Bu salonun dışında yorgun bezgin küskün halk kesimi var. Bu insanlarımıza da ulaşmak zorundayız.’dedi.

CHP 25. dönem Milletvekili Hasan Ören ‘ CHP ilçe kongresinin düşüncelerin paylaşıldığı yer olarak görüyorum. 301 şehidimize toprağa verdiğimiz şehitlerimize söz vermiştik. Unutmayacağız, unutturmayacağız diyerek çalışanların sorunlarını hallederek, sosyal yaşam standartlarını en iyi şartlar hazırlamakla bu sözümüzü yerine getireceğiz. Kongrelerde CHP’nin seçimlerde başarılı olma anahtarı nedir, İl kongresine neyi taşımalıyız, Neyi kurultaya götüreceğiz bunu konuşmamız lazım. Kongreler usulen yapılıyor. Bir günde 5 kongre yapılıyor. Selam verip dönüyorsunuz. Herkes genel kurulda olmalı. Bizim aile içi sorunları tartışmamız lazım. CHP’de ne oluyor. Ak Partiyi eleştirerek sonuç alamayacağımız ortada. CHP içinde neler yapmalıdır. Bu güne kadar konuşamadım Milletvekilisin konuşma, Seçim öncesinde seçim üstü konuşulmaz dediler konuşmadık. 1 Kasım öncesinde konuşma dediler. Kongre herşeyin konuşulacağı yerlerdir. Önümüzde referandum, Yerel seçim, Genel Seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Mevcut yönetimin önümüzdeki seçimlerde başarılı olacağını düşünüyorsak mevcut yönetimi düzenleyerek devam etmeliyiz. 5 seçimden sonra bu noktaya gelmişse sorgulanması gerekli. Bu parti bana onur verdi. Soma ve Manisa’da bana oy veren her arkadaşıma teşekkür ediyorum. CHP kendi içinde aile olmayı öğrenecek. İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bütün ilçe başkanlığı yapmış isimleri saydı. Sevelim birbirimizi. CHP’de katkı koymak için görev yapmış isimler. Önce kendi insanımızı tanıyacağız. İlçe Başkanı kendi yaşadığı ilçede üyesini tanımıyorsa bırakıp gitsin. Üyelerimizi tanıyacağız aydınlatıp, güvenini sağlarsak bir yerlere geliriz. Sorunlarımızı tartışıp yukarı taşıyalım. Yukarı taşıdığımız sorunlar ile ailemizin birlik ve beraberliğini sağlayalım ‘dedi.

Konuşmaların ardından 261 delege tek liste için oy kullandı.  Delegeler 16 asil yönetim adayları, 16 yönetim kurulu yedek, ve 43 İl delegesi için oy kullandı.

  Yeni Yönetim Şu İsimlerden Oluştu;

Başkan Levent Elbinsoy, Yönetim Kurulu Asil üyeler; Taylan Aydın, Nihat Atalay, Kezban Bekar, Melih Emran, Yaşar Gezen, Mehmet Gültekin, Zülfiye Gürleyen, Mehmet Kaygı, İsmail Kılıç, Yasemin Özkan, Emine Ünlü, Nuray Taşçılar, Raşit Tunçer, Kadir Şeker, Hasan Yıldız ve Adil Yörük.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!