https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CHP Kuruluşu’nun 94. Yılını Kutladı

CHP Kuruluşu’nun 94. Yılını Kutladı
727 views
11 Eylül 2017 - 7:55

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 94. yıl dönümü Soma’da Cengiz Topel Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

 

CHP Soma İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu etkinliğe CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy ve Soma İlçe teşkilatı katıldı.

Burada konuşma yapan CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “ Partimiz kurulduğu günden bugüne, demokrasi ve insan haklarının, laikliğin yıkılmaz kalesi olarak ayaktadır, yaşamaktadır. Kurulduğu günden beri partimize yapılan her saldırı aslında cumhuriyete ve onun kurucu felsefesine yapılan saldırıdır. Bu günde partimiz ve cumhuriyetimiz gerici ve bölücü emperyalizm saldırıları altındadır.

Cumhuriyet Halk Partililer laiklikten ödün vermeden Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyarak çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.

Cumhuriyet halk partisi; çağdaş bir toplum yaratmak amacıyla gericiliğe, ırkçılığa, şovenizme izin vermeyerek kurucumuz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ten ve onurlu geçmişinden aldığı güçle Türkiye’yi daha ileriye taşımaya her zaman gayret gösterecektir.   Cumhuriyet halk partisi ülkemizin zarar görmemesi için mücadelesine devam etmekte, her geçen gün halktan aldığı destekle daha da güçlenmektedir.

Adalet herkese bir gün gerekebilir deyip, ülkedeki adaletsizliğe dikkat çekmek için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek başına başlattığı adalet yürüyüşüne her kesimden binlerce kişinin katılıp, İstanbul’da son bulan milyonların katıldığı miting ve Çanakkale’de gerçekleştirdiğimiz adalet kurultayı bunun bir göstergesidir. Ülkeye hak, hukuk, adaleti inşa edene kadar biz cumhuriyet halk partililer olarak üzerimize düşen her vazifeyi yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı el ele vererek, omuz omuza, adım adım ilerleyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir. Bu zor günlerde halkımızın cumhuriyet halk partisine ihtiyacı olduğunu biliyoruz.9 Eylül 1923’de yakılan ışıkla, 94 yıldır hiç dinmeyen coşku ve kararlılığımızla yolsuzluğun ve yoksulluğun sön bulunması eşitlikçi, özgürlükçü, üreten ve paylaşan, adaletli bir Türkiye için, Cumhuriyet Halk Partisi tek umut kapısıdır.

Bu gün 94.üncü kuruluş yıldönümünü kutladığımız partimizin kuruluşunun ve daha nice kuruluş yıldönümlerini kutlamak üzere, bizlere bugünleri armağan eden başta ilk kurucu genel başkan im iz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü, Bülent Ecevit’i minnet ve şükranla anıyor, Deniz Baykal’a, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm vatanseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi. Etkinlik, CHP’lilerin Atatürk Anıtı’na karanfil bırakmasıyla sona erdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!