https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CHP, Çanakkale Şehitlerini andı

CHP, Çanakkale Şehitlerini andı
1.089 views
19 Mart 2018 - 7:00

CHP Soma İlçe Başkanlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü olması nedeniyle basın açıklaması yaptı.

CHP Soma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türk Milletini tarih sahnesinden silmek üzere Çanakkale’den geçmeye çalışan dünyanın en güçlü donanmalarını Çanakkale Boğazı’nın sularına gömen ve “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahraman atalarımız, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Zaferi’ni tarihin sayfalarına altın harflerle yazdırmışlardır.

18 Mart Çanakkale Zaferi, aynı zamanda 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan tüm Anadolu’ya bir güneş gibi doğan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın habercisidir. Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şahlanmış, tüm dünyaya bayrağı, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağını göstermiştir.

Etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatanı için savaşan ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberliğin ölümsüz anıtı olan aziz şehitlerimiz; ülkemizin bağımsızlığı, kutsal değerleri, vatan topraklarında şanlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını feda etmişlerdir. Bugün bizlere düşen en önemli görev, aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kutsal vatan topraklarımızı korunmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; her yıl Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler Günü olarak andığımız bugüne ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden ve milletimizin gönlünde yatan aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla, kahraman gazilerimizi de minnetle ve saygıyla anıyoruz.

İSTİKLAL MARŞIMA DOKUNMA

Ülkemiz bugün terör örgütlerinin tehdidi altında yaşıyor. Kahraman ordumuz, Afrin’de terör örgütleri ile kahramanca mücadele ediyor. Millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bugünlerde, İstiklal Marşımız Cumhurbaşkanı tarafından tartışmaya açılıyor.

İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin mukaddes kanı ile yazılmış bağımsızlık destanımızdır. Şanlı bayrağımız ile birlikte bağımsızlığımızın simgesidir. İstiklal Marşını beğenmemek, tartışmak bağımsızlığımızdan rahatsız olmaktır. Destanlar sipariş ile yazılmaz. Destanları yazdıran milletin kahramanlığıdır. Hiçbir güç kahraman Türk Milletinin İstiklal Marşına dokunamaz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buna izin vermeyeceğiz.

Bugün İstiklal Marşımızı tartışan zihniyet yarın başkentimizi ve hatta bayrağımızı tartışacaktır. Millet olmamızı sağlayan temel değerlerimizin tartışılması terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürecektir. Ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacımız var. CHP örgütleri her zaman olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimizin ve temel değerlerimizin bekçisidir. Temel değerlerimizin tartışılmasına izin vermeyecektir” denildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!