Soma Karaelmas Gazetesi

CHP 98 yaşında

CHP 98 yaşında
3 views
10 Eylül 2021 - 6:13

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 98. yılı nedeniyle Cengiz Topel Meydanında program düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. yılı nedeniyle Cengiz Topel Meydanında program düzenlendi. Programa CHP Soma İlçe Teşkilatının yanı sıra partililer katıldı.
CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, CHP Kadın Kolları Başkanı Nilgün Sözen Demirhan ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tuna Alev tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Günün anlamına ilişkin konuşma ise İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tuna Alev tarafından yapıldı.
Alev konuşmasında;
“Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların partisidir.
Temelleri 4 Eylül 1919’da Sivas kongresinde atılan 9 Eylül 1923 tarihinde ‘Halk Fırkası’ adıyla kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. Kuruluş yıldönümünde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak atamızın huzurundayız.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme karşı duruş, Kuvayi Milliye ruhu, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti vardır.
CHP’nin geçmişinde Dumlupınar vardır, Sakarya vardır, İzmir’in dağlarında açan çiçekler, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na şehitlerimizin al kanlarıyla yazılan özgürlük mücadelesi vardır. Atatürk İlke ve Devrimleri üzerinde oturan Cumhuriyet’imizin aydınlanma hareketi vardır. Yine, Cumhuriyet’imizin çok partili demokrasiyle taçlandırılması, sosyal demokrasi ve sosyal devlet anlayışı vardır.
CHP, bu onurlu mirasın sahibi olan milletimizin partisidir. Bugün de hak, hukuk ve adalet için mücadelenin en ön safhasında CHP bulunmaktadır.
2002 yılından bu yana süregelen AKP iktidarı, Cumhuriyet kazanımlarını bulduğu her fırsatta erozyona uğratmaktadır.
Milletimiz, AKP’nin betona gömdüğü rantçı ekonomi politikalarının sonucu altında ezilmektedir. Türk Lirası her geçen gün değer kaybetmekte, halkımızı fakirleşmektedir.
Cumhuriyetin ekonomik kazanımları özelleştirme adı altında talan edilmiş, dört bir yanı verimli topraklar ile çevrili ülkemizde tarım ve hayvancılık bitirilmiştir.
Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözü unutulmuş, komşularıyla dahi kavgalı bir dış politika yaratılmıştır.
Eğitim deneme tahtasına dönmüş, çocuklarımız perişan edilmiştir.
Cumhuriyet tarihimizin en büyük iş cinayeti olan Soma Maden Faciası AKP döneminde gerçekleşmiş, bu cinayetlere sebep olan adeta iktidarın koruması altına alınarak komik cezalarla serbest bırakılmıştır.
AKP’nin tüm tahribatına rağmen Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin tek ve gerçek teminatı Cumhuriyet Halk Partisidir.
Cumhuriyet Halk Partisi, yaşadığımız bu en umutsuz günlerde dahi umudun adı, karanlıktan aydınlığa çıkışın yoludur. Cumhuriyet Halk partisi Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir.
Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.
Bugün kuruluşun 98. yılını kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi, bugün de yarın da umudun, değişimin ve adaletin adı olacaktır.
Gururla ilan ediyoruz; 98 yıllık Çınar, Genç Filiz Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetimizin temeli ve bağımsızlığımızın sigortası olmaya devam edecek.
Bu duygularla;
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. yılında Başta Önderimiz ve İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm merhum Genel Başkanlarımızı şükranla anıyor, Partimize gönül veren vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz yoldaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.
Gericiliğin, tükenmişliğin ve karanlığın içinden bir ok gibi fırlayıp bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı olan Cumhuriyet Halk Partisi.. İyi ki Doğdun, İyi ki Varsın. Doğum Günün Kutlu Olsun..” sözlerine yer verdi.
Program Partililerin Atatürk Anıtına karanfil bırakmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!