https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Cezaların Merkezi Olmuş İlçemiz”

“Cezaların Merkezi Olmuş İlçemiz”
1.394 views
12 Mart 2015 - 8:23

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “ilçemizde 301 maden faciası  sonrasında ilçemiz üzerindeki kara bulutların bir türlü dağılmadığı tarafımızca gözlenmektedir . Yıllarca Soma halkının ve zenginliklerinin kanını emen zihniyet bugün için ilçemizi gözden çıkardıkları her geçen gün yaşanan olumsuzluklarla  ortaya çıktığı görülmektedir. Binlerce  yer altı maden işçisini ekonomik ve siyasi amaçlarla kullanan iktidar yöneticileri  maden kazasından  sonra rotasını değiştirmiş futbol taraftarlarına gözünü dikmişlerdir .Dönemin Başbakanı ilçe sakinlerinden partisi lehinde %69 lara varan oylar alır iken her şey güllük  gülüstanlık gibi gösteriliyordu ama bugün geldiğimiz noktada Soma halkı kaza sonrası yaşananlara tepki gösterdi diye cezalandırıldığı ve bu cezanın ilçeyi bitirme operasyonu olarak düşünüldüğü kanaati bizleri uyandırmıştır .

08.03.2015 Pazar günü Soma Spor ile Manisa Belediye Spor arasında oynanan maç esnasında taraftarlar arasında çiçeklerle dostluğu , bütünlüğü pekiştirmek adına yapılan centilmenliğe maç sonrası gölge düşmüştür .Aldığımız duyumlara göre Soma Siyah İnciler taraftarlarının çok tehlikeli sıfat taşıyan gençler gibi görülmesi toma dahil büyük güvenlik tedbirleri alınması çok üzücü ve düşündürücü bir anlam ifade etmektedir. Maç sonrası Manisa Belediye Spor oyuncularından birkaç tanesi sevinç gösterilerinin yanlış anlaşılması Soma Siyah İnciler tribünündeki taraftarların yenilmenin üzüntüsü ile olaylara tepki göstermesi sonucu birçok gencimizi kamera görüntüleri ile fişlenmesi ve yüklü para cezalarına çarptırılacağı duyumları bizleri derinden etkilemiştir. Oysa ki  iki takım kardeştir . Kardeşliğe çomak sokmak bu gibi olayları kışkırtarak siyasi arenaya taşıyarak birlerini karalama kampanyasına dahil etmek istediğinizi bizler anlamaktayız.Burada ne yapılmak istendiği aleni ortadadır.Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığını bu olaylarda ceza verilmesini Cengiz Bey Yaptırıyormuş gibi algı operasyonu yapıldığını takip etmekteyiz. Sayın iktidar yetkilileri sizlerin 17 Aralık sonrasında Gerek yargıyı gerek Güvenlik güçlerini nasıl etki altına alamaya çalıştığınız bilinmektedir.Gençlerimizin küfür ettiği beyanı ile ceza alacakları söylenmektedir . Oysa ki bizler küfür ettiklerine inanmadığımızı yenilginin sonunda bir takım tahriklerle ufak tefek tepki göstermiş olabilecekleri yönünde görüş birliğinde olduğumuzun bilinmesi gerekmektedir.İlçemiz 13 Mayıs maden faciası ile ekolojik , sosyolojik , psikolojik  manada halkımızın ve gençlerimizin çok etkilendiği spora doğru eğilim yaparak bir nevi içinde bulunduğu ortamı refaha kavuşturmak için tribünlere akın ettikleri görülmüştür.Tarifsiz acıların yaşandığı Soma ilçemize bütün Dünya ağlamıştır. Bu kadar depresyon geçirmiş acıları içine gömmek için mücadele vermiş yaralarını sarmaya çalışan babalarının verdiği harçlıklarla yarı aç yarı takımlarını  desteklemek için  yağmur , kar,çamur demeden yollara düşen bu gençlerimize ceza kesilmesi için mücadele veren o vicdanlara sesleniyorum : Siz ruh sağlığı bozulmuş , ekonomisi bozulmuş , dokusu bozulmuş Soma gençlerine ceza vermeyi marifet mi sanıyorsunuz . Onlara keseceğiniz her kuruş cezanın bedelini ilçemiz içerisindeki gerek siyasi partiler gerekse sivil toplum kuruluşları ve dernekler bu bedeli karşılamak için omuz omuza , el ele vereceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın . Milliyetçi Hareket Partisi olarak Soma halkının  ve geçlerinin sahipsiz olmadığı kulaklarınla duymak istemeyen , gözlerinle görmek istemeyen vicdanlarına kilit vurmuş , sadece kendi egolarını tatmin etmek isteyen kesime inat ilçemize ve  gençlerimize sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz.Bu uğurda ödenmesi gereken bir bedel varsa Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak milletim için , bayrağım için ,vatanım için ödemeye hazırız” dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!