Soma Karaelmas Gazetesi

Çevre Yolu Çalışmaları Başladı

Çevre Yolu Çalışmaları Başladı
1.306 views
26 Aralık 2013 - 8:11

Çevre yolu çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Soma’nın en büyük problemlerinden biri olan çevre yolu çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda vatandaşların muvaffakatname vermedikleri için yapımı yarım kalan çevre yolu çalışmaları devam etmeye başladı.
Turgutalp Beldesi içinde kalan bölüm içinde vatandaşların muvaffakatname vermesi ile birlikte çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan ve Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup ile birlikte çevre yolu çalışmalarını yerinde inceledi.
Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup çevre yolu çalışmaları hakkında yaptığı açıklamasında ‘Soma’nın ve Turgutalp’in trafik sorununu özelliklede ağır tonajlı kamyonların vermiş olduğu rahatsızlık vatandaşları rahatsız ediyordu. Şimdi yapılan çalışmalar sonucunda çevre yolu yapılmak sureti ile vatandaşların bu rahatsızlığı sona erecek. Bununla ilgili yaptığımız çalışmalarda bazı vatandaşlarımız zamanında tarla ve bahçelerinden geçecek çevre yolu için muvaffakatname vermemişlerdi. Daha sonra bu kişilerle de anlaşılarak bu olay çözüldü. Vatandaşlarımız muvaffakatname vererek çevre yolu çalışmasının hızlı ilerlemesini istediler. Şimdi bu yolun geçeceği yerlerde 18 Uygulaması yapıldı. Bu uygulamada tarla sahiplerini memnun etti. Yolun geçtiği ve istimlâk edilen tarla sahiplerine gerekli ödemeler yapılmaya başlandı. Yolda ki çalışmaları İlçe Başkanımız Mehmet Ali Özkan ile beraber gezdik ve gördük. Gerçekten çalışmaların sonuna geliniyor. Altyapı çalışmaları için ağır iş makineleri sürekli çalışıyor. Yapılan hafriyat çalışmaları alt yapı için bu kısımlara dökülüyor. Havaların bu şekilde güzel gitmesi çalışmaları hızlandırıyor. Eğer büyük bir aksilik olmayacak olursa ve çalışmalar bu şekilde devam edecek olursa 5 ay içinde çevre yolunun büyük bir kısmı tamamlanmış olacak. 300 Yataklı Devlet Hastanesi kavşağına yapılacak olan döner kavşağa böyle hızlı ilerlerse  bağlanma işlemi kısa sürecek’ dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!