Soma Karaelmas Gazetesi

Cenkyeri’nin Enerji Temini Sağlandı

Cenkyeri’nin Enerji Temini Sağlandı
804 views
11 Eylül 2017 - 7:37

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma Cenkyeri Mahallesi’nde açılan ve vatandaşı mağdur etmemek amacıyla jeneratörle faaliyete geçirilen sondajın enerji teminini gerçekleştirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde su sıkıntısı yaşanmaması adına yürüttüğü yoğun mesaisini sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi’ndeki su ihtiyacı üzerine derhal harekete geçerek çalışma başlattı. Öncelikle mahalleye yeni bir sondaj açılarak, vatandaşın mağduriyet yaşamaması amacıyla trafo tesisi beklenmeden jeneratörle mahalleye su verildi. Verimi saniyede 10 litre olan sondaja ait trafo tesisi de tamamlanarak, jeneratör devreden çıkarıldı ve sondajın elektrik bağlantısı yapıldı.

“Önceden sularımız içilebilir olmadığı için hazır su satın alıyorduk”

Cenkyeri Mahalle Muhtarı Arif İnan, “Mahallemizin suları uzun zamandan beri içilebilir nitelikte değildi. Sularımızda kömür bulunduğu için bütün mahalle olarak hazır su satın alıyorduk. Şimdi yeni sondajımız tamamen bağlandı ve hiçbir sıkıntısı kalmadı. Artık içme suyumuza kavuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!