https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

CBÜ’den Muhteşem Mezuniyet

CBÜ’den Muhteşem Mezuniyet
1.860 views
04 Haziran 2016 - 9:12

Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu 2015–2016 öğretim yılında 21. dönem mezuniyet töreni ile 435 Mezununu hayata uğurladı.

 

Üniversite kampüsünde düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal-i Habeş Gümüş, Soma Kaymakamı Vekili Dr. Mehmet Yeşilbaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, ELİ Müessesi Müdürü Hakkı Duran, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, TEİAŞ Müdürü Hayrullah Saraç, Soma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ayla Tekin, Öğr.Gör. Fırat Tekin, Öğr.Gör. Erkan Hafızoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Kamu Kurum ve Kuruluş Daire Amirleri, Öğretim Üyeleri, Öğrenci  ve Öğrenci velileri katıldı.

 

Mezun öğrencilerin, mezuniyet geçişi sonrası Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan mezuniyet töreninde açılış konuşması yapan Soma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ayla Tekin, “Bilginin en önemli güç haline geldiği dünyamızda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak bilginin üretimini ve dönüşümünü çıkış noktamız olarak görmekteyiz.

Meslek Yüksekokulumuz, Teknik Bilimler ve Tasarım alanında ülkemizin ihtiyaç duyduğu; sağlıklı iletişim kurabilen, sorumluluk alabilen, kendine güvenen, üretken ve yaratıcı, teknolojik gelişmeleri takip edebilen, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye’ye sağlıklı ve umutla bakabilen bireyler yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

Bu Hedefler Doğrultusunda Bu yılda soma meslek yüksekokulu olarak başarılı bir yıl geçirdik” dedi.

Artık, sizler de bu büyük ailenin birer ferdisiniz. Unutmayınız ki, Soma Meslek Yüksekokulu sizin yuvanızdır, Soma sizin ikinci memleketinizdir. Sizleri bundan sonra da hep Soma MYO lu olarak göreceğiz. Çünkü sizlerin başarısı bizlerin başarısıdır.

Başardıklarınız sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sunulacak olanakların nedeni olacaktır.Unutmayınız biz Celal Bayar Üniversiteliyiz.  Tüm Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri gibi, ülkesine sevdalı, ışığını Atatürk ten, ivmesini öğrencisinden alan,  bilimde evrensel eğitimde modern bir üniversiteyiz. Bu nedenle sizlerle güçlüyüz ve sizlerle gururluyuz” dedi.

Başkan Ergene’den Yurt Müjdesi

Meslek Yüksek okulunun 21.dönem mezuniyet törenine tanıklık etmekten son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Uzun uğraşlar neticesinde Soma Belediyesi’nin tahsis ettiği bir arsa üzerinde öğrenci yurdunun da inşaatına başlanacağı müjdesini verdi.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene “Bu yılsonuna doğru temellerini atmayı Bakanlığımız planlamaktadır. Bu noktada değerli hocalarımızla ve Milletvekillerimiz le birlikte ısrarla taleplerimizi sürdürdük. Ve maalesef yaşadığımız acı maden faciası olayından sonra Soma gibi birçok şehir var Ülkemizde ama öncelik aldığımı biz düşünüyoruz. İnşallah bir YURT KUR yurduyla bu imkanı siz değerli öğrencilerimize en azından bundan sonra okulumuza kayıt olacak öğrencilerimize sunmak imkanına kavuşacağız” dedi.

Ergene, Mezun öğrencileri tebrik etti. Eğitim dönemini sürdüren öğrencilere ise başarılar diledi.

Kepler Havaya Fırlatıldı, Öğrenciler Coştu

Konuşmalar sonrasında Okula katkı sağlayan protokol görevlileri ve okulu dereceyle bitirmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri ve diplomalarının verilmesinin ardından havai fişek gösterileri eşliğinde mezuniyetin simgesi olan kepler havaya fırlatıldı. Mezun öğrenciler müzik ile mezuniyet coşkusuna ritim tuttu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!