https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CBÜ’den Muhteşem Mezuniyet

CBÜ’den Muhteşem Mezuniyet
388 views
02 Temmuz 2018 - 9:19

Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu 23. dönem mezuniyet töreni ile 275 Mezununu hayata uğurladı.

Üniversite kampüsünde düzenlenen törene Ak Parti Manisa Milletvekili M.Ali Özkan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A.Kemal Çelebi, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, kamu kurum ve kuruluş amirleri, aileler, öğretim görevlileri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Ayla Tekin, “Bu Gün Burada 275 öğrencimizi mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz, Üniversitemizi Bilimde eğitimde ve topluma katkıda uluslararası tanınırlığı olan, tercih edilen bir eğitim kurumu haline getirerek, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye’ye sağlıklı ve umutla bakabilen; Yenilikçi, girişimci, çevreye ve insana saygılı bireyler yetiştirmektir. Hepinizin de bildiği üzere Meslek yüksekokullarının görevi teknik eleman yetiştirmektir. Ama Bizler ara teknik elaman değil aranan teknik eleman yetiştiriyoruz. Gerek iş bulmadaki kolaylık gerekse hayata daha çabuk atılmaları açısından meslek yüksekokulları içerisinde en çok tercih edilen meslek yüksekokulu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mezun olan öğrencilerimizin hemen hemen hepsi devlet ve özel sektörde istihdam olanağı buluyorlar yada 4 yıllık fakültelere geçiş yapıyorlar”

Öğrenci odaklı bir üniversite olarak bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Öğrencilerimizden aldığımız motivasyon, enerji ve heyecanla, bu yıl da Soma Meslek Yüksekokulu çok başarılı.

Marmara Üniversitesinde düzenlenen Robot yarışmasında serbest kategoride ikinci,

Bahçeşehir Üniversitesinde gerçekleştirilen Robot yarışmasında Serbest kategoride birinci,

Manisa Celal Bayar üniversitesi 26.Yılı Bilim ve Bahar şenliklerinde üniversiteler arası genç girişimciler yarışmasında birinci ve üçüncü, fotoğraf yarışmasında birinci, ikinci ve üçüncü, resim yarışmasında ikinci ve üçüncü; masatenisi turnuvasında bayanlarda birinci, ikinci ve üçüncü ve futsal müsabakalarında 3. Kez üst üste üniversite şampiyonu olduk.

Çalışmalarımız ve öğrencilerimizin gayretleri sonucu diğer yıllarda olduğu gibi 2017 DGS sınavına GİREN 57 öğrencimizi dört yıllık fakültelere gönderdik.

Biyomedikal cihaz teknolojisi programı öğrenci alımı için teklifte bulunmuştuk. YÖK ten bu yıl 30 öğrenci alımı için onay geldi. Program yüksekokulumuza, Somamıza hayırlı olsun. 8 program, 2217 öğrenci ve 19 Öğretim Elemanı ile büyümeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz.

Bu başarılar bizleri gururlandırırken, birçok çevrenin de takdirini almıştır. Elbette hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu başarı, tüm paydaşlarla birlikte sinerji içinde yürütülen ısrarlı bir çalışma ve çabanın ürünüdür. Yüksekokulumuzun bu başarısı, sizlerin ve hepimizin ortak başarısıdır.

Soma Meslek Yüksekokulunun bütün çalışanları olarak Bizler, bu fedakarlıklarınızın bize yüklediği sorumlulukla, emanetlerinize sahip çıkmak için elimizden geleni yaptık.

Artık onların, sahip oldukları bilgi birikimi ve kazandıkları tecrübeyle üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirebilecek durumda olduklarını düşünüyoruz.

Üyesi olmaya hak kazandığınız Soma MYO ailesine hoş geldiniz

Yüksekokulumuzun 23. dönem mezunları !! :

Unutmayınız biz Manisa Celal Bayar Üniversiteliyiz. Öğrenci odaklı; Tüm Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri gibi, ülkesine sevdalı, ışığını Atatürk ten, ivmesini öğrencisinden alan, bilimde evrensel eğitimde modern bir üniversiteyiz. Bu nedenle sizlerle güçlüyüz ve sizlerle gururluyuz.

Mutluluk , sağlık ve başarı dileklerim sizlerle….

Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz açık olsun. Teşekkür ederim” dedi.

Okulu dereceyle bitirmeye hak kazanan öğrencilere ödülleri ve diplomalarının verilmesinin ardından havai fişek gösterileri eşliğinde mezuniyetin simgesi olan kepler havaya fırlatıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!