https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

CBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

CBÜ’de Mezuniyet Coşkusu
3.218 views
12 Haziran 2015 - 7:37

Soma Celal Bayar Üniversitesi Meslek Lisesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılı 20. dönem öğrencilerini mezun etti.
Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okulu 20. dönem mezuniyet töreni ile 330 örgün öğretim, 65 uzaktan eğitim olmak üzere toplam 395 Mezununu uğurladı.
Yüksekokul bahçesinde düzenlenen törene Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Kılınç, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, Soma Belediye Başkan Vekilleri Ali Tulup Ve İbrahim Demirarslan, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın, ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran, TEİAŞ İşletme Müdürü Hayrullah Saraç, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dilek Kuruçay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Nadirhan Hızlı ve, Meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri, aileler, Yüksekokul akademik, idari personeli ve üniversite öğrencileri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından ardından CBÜ Soma MYO Müdürü Ayla Tekin bir konuşma yaptı. Tekin konuşmasında, “Geçtiğimiz yıl Soma’da elim bir maden kazası yaşadık. Gözyaşlarımızın sel olup aktığı bu elim olayı anlatacak hissiyatımıza tercüman olacak kelimler ne yazık ki kifayetsiz kalıyor. Acıyı yüreklerimizde hissediyoruz. Hissedeceğiz.
Dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yaparak yeraltı kaynaklarını insanlığın ve ülkenin hizmetine sunan ve bu uğurda yaşamını yitiren soma maden şehitlerimizi minnet ve şükran duyguları içerisinde saygıyla anıyorum.
301 şehidimizin, ruhları şad, mekânları cennet olsun. Aileleri her zaman bizim canlarımız kardeşlerimiz, çocukları bizim çocuklarımız olacaktır.Üniversite olarak unutmadık unutmayacağız” dedi.
Tekin konuşmasına şöyle devam etti: “Bilginin en önemli güç haline geldiği dünyamızda, Celal Bayar Üniversitesi olarak bilginin üretimini ve dönüşümünü çıkış noktamız olarak görmekteyiz.
Hedefimiz, bilgiyi doğru yorumlayan, araştırmayı bilen, öğrenmeyi öğrenen, kendi olma becerisini geliştirebilen, dünü ve bugünü bilip geleceğe ilişkin hedeflerinde sağlıklı neticelere varabilen, Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye’ye sağlıklı ve umutla bakabilen öğrenciler yetiştirmektir.

Yüksekokulumuz akademik ve idari personelleri olarak 1994 yılından itibaren bu hedefler doğrultusunda çalışıyoruz. Yüksekokulumuzda mevcut bulunan 7 program, 2015 öğrenci ve 19 Öğretim Elemanı ile büyümeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz.
Rektörümüz Sayın Profesör Doktor Kemal ÇELEBİ nin destekleri ile yüksekokulumuzda yeni bir program açılması için teklifte bulunmuştuk. YÖK ten açılması için onay gelen Biyomedikal cihaz teknolojisi programı yüksekokulumuza Somamıza hayırlı olsun.
Mezunlarımızın bugünleri görmesinde en büyük emek sizlerin. Kaliteli bir eğitimin en temel unsuru şüphesiz sizlersiniz.  Üniversitede çalışmanın tüm zorluklarına karşın sizler, onurlu bir Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu çalışanı, öğretim elemanı olarak mezunlarımızın yetişmesine katkı verdiniz.
Doğduğu günden beri üzerine titrediğiniz evlatlarınızı, 2 yıl önce Celal Bayar Üniversitesi’ne, bizlere teslim ettiniz. Bizler de evlatlarınıza aynı gözle baktık aynı değeri verdik. Onları sizlerin emaneti olarak görüp; Özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam bireyler olarak yetiştirdik. Bugüne kadar evlatlarınıza ve bizlere hep güvendiniz, güç verdiniz.Artık mutlusunuz, çünkü onlar bugün mezun oluyorlar.
Bugün yaşamınızda yeni bir dönem başlıyor. Başarıya giden yolda diplomanızın yararını göreceksiniz ama başarıya ulaşmanızda gerçek yararını göreceğiniz, diplomanızdan çok, Yüksekokulumuzda aldığınız eğitim, edindiğiniz değerler, belki de hepsinden önemlisi burada edindiğiniz özgüven olacaktır.
Yeni döneme başlarken geçmiş birikimlerinizden aldığınız güçle geleceğe dürüst, ahlaklı, hoşgörülü, kendini bilen, kendine inan ve güvenen bireyler olarak emin adımlarla yürüyeceğinize yürekten inanıyorum. Burada kazandığınız başarıları, meslek hayatınızda da sürdüreceğinize inancım tamdır.
İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.
Başardıklarınız sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sunulacak olanakların nedeni olacaktır.
Mezunlarımızın Dikey geçiş sınavlarındaki başarıları ile Türkiye deki yüksekokulların çok önünde olduğumuzu biliyorsunuz. Soma meslek yüksekokulu olarak, 2012 yılında 88, 2013 yılında 68, 2014 yılında da 98 öğrencimizi mühendislik fakültelerine ve güzel sanatlar fakültesine göndermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Eminim ki bu yılda sizlerin başarıları ile bu çıtayı yukarılara çıkaracağız.
Sizler Yeni Yaşamınızda Kendinize Hedefler Koyarak Geleceğinizi Planlayın. Ancak Hedeflerinizin Gerçekçi Olmasına Dikkat Edin. Önce siz kendinize inanın başkaları size inanacaktır.

Kontrollü kararlı sabırlı gençler olarak gelecekte de pek çok güzelliğe katkıda bulunacağınıza inanıyorum.
Üniversite yılları insanları birbirlerine yakınlaştıran, bir araya getiren ve güçlü arkadaşlıkların yaşandığı bir dönemdir. Şüphesiz Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulundaki arkadaşlarınız, sizin hayatınızda hatıraları ve yakınlıkları ile her zaman yanınızda olacaktır.
Unutmayınız biz Celal Bayar Üniversiteliyiz. Tüm Türkiye Cumhuriyeti Üniversiteleri gibi, ülkesine sevdalı, ışığını Atatürk ten, ivmesini öğrencisinden alan, bilimde evrensel eğitimde modern bir üniversiteyiz. Bu nedenle sizlerle güçlüyüz ve sizlerle gururluyuz.Mutluluk , sağlık ve başarı dileklerim sizlerle.Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz açık olsun” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Somalılara aşure ikramı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Haydi bahçeye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Başkanlar buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yaz kursu sona eriyor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2. akülü araç teslim edildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Oruçlar açıldı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!