Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Çatışarak Değil Çalışarak Başaracağız

Çatışarak Değil Çalışarak Başaracağız
1.233 views
15 Aralık 2014 - 8:45

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici çatışarak değil, çalışarak Soma’nın eğitim seviyesi ortalamasını yükselteceklerinin altını çizdi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Şube Müdürleri Mehmet Yurdadur, Halil Can, Ramazan Öney ve göreve devam eden ve yeni atanan okul müdürleri ile bir araya gelerek Öğretmenevi toplantı salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici birlik ve beraberlik içinde çalışmaları gerektiğinin altını çizerek çatışarak değil, çalışarak eğitim seviyemizi arttıracağız’dedi. Dikici konuşmasında ‘Sayın Kaymakamımızın selamını ileteyim.Yeni göreve başlayan arkadaşlarımıza başarılar diledi. Soma’da 20.500 öğrencimiz, 65 kurumumuz, 1100 öğretmenimiz bulunuyor. Manisa’nın en büyük ilçelerinden bir tanesiyiz. İlçe Milli Eğitim olarak benimde sizlerin de omuzlarınızdaki yük çok fazla. Yeni bir dönemdeyiz. Özellikle ben sizlerden  şunu istiyorum. Okullarımızda sınıflardan velilerden problem gelmiyorsa mutlu olursunuz. Ancak aksaklık olursa mutsuz olursunuz. Bizlerde aynı şekilde kurumlardan okullardan rayında gittiği zaman mutlu oluruz. Ancak sıkıntı geldiğinde elbette çözmeye çalışıyoruz fakat rayında gitmezse ister istemez canımız sıkılıyor. Arkadaşlar çatışarak değil, çalışarak eğitim seviyemizi arttıracağız. Kurumlarda okullarda bütün personelinizle, öğretmeni öğrencisi velisi çatışarak değil çalışarak mutlu olmaya gayret edeceğiz. İnanıyorum ki bu metodla Soma’mızı daha iyi yerlere taşıyacağız. Hepimiz bir zincirin halkalarıyız ve en zayıfımız hangi halka ise o kadar gücümüz var demektir. Netice olarak hepimiz bir kurumu temsil ediyoruz. Birlikte aldığımız kararları önümüzdeki dönemde uygulamaya başlayacağız. 4+4’den dolayı müdür sayımızda artmalar var.  Biz dönüşümü hemen hemen tamamladık sayılır. Yeni okul müdürlükleri de geldi. %90 kurumlarımızın tamamında müdürlerimiz var. İlçelerimizde bazı programlar düzenleniyor. Bu programlara muhakkak kurumlardan biri temsil için bulunsun. ‘dedi.  Program Şube Müdürlerinin Dyn Ed, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Kutlama programları, DYS, TKYS iş ve işlemleri, Okul kantinleri, Onarımlar, maaş ve Tahakkuk, Tel zinciri kontrol, ek dersler konusunda bilgilendirmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!