Soma Karaelmas Gazetesi

Çatı Adayı İhsanoğlu Soma’da

Çatı Adayı İhsanoğlu Soma’da
1.524 views
09 Ağustos 2014 - 7:59

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Soma’ya geldi.Çatı Adayı İhsanoğlu Soma Belediye Mezarlığı’ndaki madenci şehitliğini ziyaret etti.
Çatının Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP ve MHP İlçe Başkanları ve partililer tarafından Savaştepe yol çatında karşılandı. Turgutalp’ten Faik Usta civarına, Çınar mevkiinden Atatürk Caddesi ve Beşyol mevkiinde bulunan halkı otobüsten selamlayan İhsanoğlu, beraberinde MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay, CHP Manisa Milletvekilleri Sakine Öz, Özgür Özel ve Hasan Ören ile birlikte kalabalık bir grupla maden şehitliğini ziyaret ederek, şehit mezarları başında dua etti.
Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na bir maden işçisi tarafından kömür rengine boyanmış ekmek verildi.
Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu 13 Mayıs tarihinde meydana gelen Soma faciasında 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği  Soma’da temaslarda bulundu. Maden şehitliği ziyaretinin ardından maden şehidi Tezcan Şentürk’ün evine taziye ziyaretinde bulunan İhsanoğlu, basına kapalı olarak yaptığı ziyarette şehidin eşi Nigar Şentürk’e başsağlığında bulundu. Daha sonra Cengiz Topel Meydanı’nda halkla buluşan İhsanoğlu, maden işçileri tarafından karşılandı. Eren Malkoç isimli maden işçisi İhsanoğlu’na kömür rengine boyanmış ekmeği vererek, “Sizin lakabınız ekmekmiş. Bizim ekmeğimiz de kömür. Sizler bize sahip çıkın. Bu ekmeği size vermek istiyorum” dedi. Aldığı ekmeği havaya kaldırarak konuşan İhsanoğlu, “Verdiğinize emanete sahip çıkacağım. Bu ekmeğin hakkını koruyacağız” dedi.
301 maden işçisini simgeleyen ve üzerlerinde hayatını kaybeden işçilerin isimlerinin yazıldığı baretleri inceleyen İhsanoğlu’na; baret, Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve tablo hediye edildi. İhsanoğlu daha sonra Cengiz Topel Meydanı’nda da canlı yayın programına katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!