Soma Karaelmas Gazetesi

Çaresiz Aile Çocuğu İçin Yardım Bekliyor

Çaresiz Aile Çocuğu İçin Yardım Bekliyor
2.753 views
01 Aralık 2014 - 9:13

Soma’da , ‘hidrosefali’ hastası olarak dünyaya gelen ve kafası büyüyen 20 yaşındaki Emre Kıymaz’ın ailesi kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Hidrosefali hastası olarak dünyaya gelen 20 yaşındaki Emre Kıymaz, steril ortamda yaşaması gerekirken ailesinin maddi imkansızları nedeniyle bir kardeşi, anne ve babasıyla aynı odayı paylaşıyor.

Doktorlarının enfeksiyon kapmaması için sağlıklı ve steril ortamda yaşaması gerektiğini söyledikleri Emre Kıymaz’ın hastalığı nedeniyle kafasının büyüdüğünü söyleyen anne Hamide Kıymaz, çaresizlik içerisinde yardım beklediklerini söyledi.

Ev kirası, hastane, ilaç, bakım masrafları bir hayli yüksek olunca aile 2006 yılında bakıcı maaşı almaya başladı. Ancak, Nisan ayında aileden 3 yıllık bakım parası geri istendi. Tam 16 Bin lira. Gerekçe olarak da baba Halil Korkmaz’ın emekli olmasına rağmen 1 buçuk yıldır başka bir işte çalıyor olması gösterildi.

Kıymaz ailesi, ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçirirken, bunca derdi sıkıntısı olan annenin yüzündeki tebessüm yinede evladıyla oynarken eksik olmuyor. Aile yetkililerden yardım eli uzanmasını bekliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!