Soma Karaelmas Gazetesi

Cami, Kadın ve Aile Konulu Konferans

Cami, Kadın ve Aile Konulu Konferans
1.350 views
04 Ekim 2013 - 7:15

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din görevlileri haftası çerçevesinde Soma İlçe müftülüğünce  “ Cami, Kadın ve Aile” konulu konferans düzenlendi.
Soma Belediye Düğün Salonunda düzenlenen konferansa Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Soma İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ, Soma İlçe Vaizi Emin Yıldırım ve vatandalar katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda açılış konuşması yapan Soma İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ, “ Camilerimiz bayanlara kapalı bir yer değildir ama onların gelmesine engelleyen ve kısıtlayan bir şeyler yok değil.!  Fiziki engelleri, düşünce engelleri gibi bazı engeller olabiliyor. Camilerimizin süsü cemaattir. Bayan ve erkeklerimizi uygun zamanlarında uygun durumlarında camilerimize bekliyoruz” dedi.
Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan ise, “ Bizim görevimiz mesai saatleri ile sınırlandırılamayacak kadar ulvi ve geniş. Bizim görevimiz, ezandan yarım saat önce başlayıp ezan, namaz ve tesbihatla bitirilecek kadar küçük değil. Bizim görevimiz çok geniş bir zamana yatıyor, çok ulvi özellikler taşıyor, bizim görevimiz resmi değil hasbi bir görevdir “dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!