Soma Karaelmas Gazetesi

Büyüksün Soma Kömür İşletmeleri

Büyüksün Soma Kömür İşletmeleri
3.210 views
18 Kasım 2013 - 8:02

Soma’da sahip çıkılmayana sahip çıkan 7000 kişinin ekmek kapısı olan Soma Kömür İşletmeleri büyüklüğünü yine kanıtladı. Uyar Madenciliğin kapanması ile birlikte işsiz kalan 800 kişiye kapılarını sonuna kadar açtı.
Soma’da sahipsiz kalan Soma Spor’u sahiplenen ve başarıları ile Somalıların gururu yapan Soma Kömür İşletmeleri diğer bir taraftan ise Soma’da büyük eksikliği duyulan düğün salonu yapımını da üstlenmişti. Geçtiğimiz ay meydana gelen kazanın ardından müfettişler tarafından kapatılan Uyar Madenciliğin 800 çalışanına kapılarını sonuna kadar açtığını basın açıklaması ile duyurdu. Soma Kömür İşletmeleri İnsan Kaynakları Müdürü Celalettin Gökaşan yaptığı açıklamasında ‘Gönlümüz bu kış aylarında kimsenin işsiz kalmamasıdır. Hiç bir ailemizim mağdur olmasını istemiyoruz. Hangi ünvan, sınıf ve görevde ise maaşta hiç bir şekilde ayrım gözetmeksizin işyerlerimizin kapılarını ardına kadar açtık. Açıkta kalan 800 işçimizin tamamına talibiz. Bizim açtığımız yeni işyerlerinde işçiye ihtiyacımız var. Daha önceki meydana gelen kapatılma sonrasında 250 işçimiz bize başvurdu. Hiçbir sıkıntı olmadan çalışmaya başladılar. Kimse üzülmesin, işsiz kalacağım korkusu kimsede olmasın. Soma Kömür İşletmelerinin Soma bünyesindeki tüm işyerlerinde işçiye ihtiyacımız var. 100 kişilik bir grup başvurdu bu hafta çalışmalara başlayacak. İşçilerimiz mağdur olacağız işsiz kalacağız diye bir düşünce içine girmesin. Bizim her türlü işçiye ihtiyacımız var. Bu arkadaşlarımızda her zaman önceliklidir’dedi.
İşyeri Temsilcisi Yasin Karatay ise ‘Kimse işsiz kalmasın ve mağdur olacağım düşüncesi taşımasın. Bizim Işıklar, Eynez, Atabacasında işçiye her zaman ihtiyacımız var. Herkesi bekliyoruz.’dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!