Soma Karaelmas Gazetesi

Büyükşehir’e Soma’dan tepki yağıyor

Büyükşehir’e Soma’dan tepki yağıyor
664 views
14 Aralık 2017 - 8:15

Prestij caddesi olarak yapılan caddelerin yağmur suyu çalışması için tekrar kazılması vatandaşları çileden çıkardı. Büyükşehir yasasının bir an önce değişmesini isteyen Somalılar, Başkan Cengiz Ergün Soma’ya ceza mı veriyor, içme suyuna zam yapılınca mı bu yollar yapılacak’ sözleri ile tepkilerini gösteriyorlar.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Soma Belediyesinin uyum içinde çalışmaması Soma halkının cebinden trilyonlarca para çıkmasına sebep oluyor. Vatandaşlar artık iki belediyenin bir an önce uyum içinde çalışmasını istiyor.

Somalılar artık isyan etme noktasına geldi. Sıcak Su ve yağmur suyu alt yapısı için ortak bir çalışma yapılmadığı için caddelerin taş döşemesi tamamlandıktan sonra tekrar tekrar kazılmasına isyan ediyorlar.

‘Zarar 10 trilyonun üzerinde’

Konuyu ilk gündeme getiren ise Eski Belediye Başkanı Önder Adar oldu. Adar ‘Zarar 10 trilyonun üstünde olan bu paralar vatandaşın cebinden çıkıyor’dedi.

Belediye Başkanlarının Somalıların parasına sahip çıkmaya davet eden Eski Belediye Başkanı ve ADD İlçe Başkanı Önder Adar ‘Yağmur suyu altyapısı yapılmadan taş döşenmesine izin veren hangi müdür, mühendis ise cezalandırılmalıdır’dedi.

Adar yaptığı açıklamada ‘Keşke iki belediye kavga etmek yerine, birlikte hareket etmeyi tercih etseydi. Soma ve Manisa Büyükşehir Belediyesinin teknik adamları, ilçenin tamamında yapılmakta olan sıcak su ve yağmur suları alt yapı çalışmalarında ortak çalışma yürütselerdi hepimizin içini parçalayan bu görüntüler ortaya çıkmayacak ve vatandaşın trilyonlarca parası çöpe atılmayacaktı. Daha 2 ay önce prestij caddesi olarak hizmete sokulan ve tam 7 trilyon harcandığı açıklanan Atatürk Caddesi yeniden kazılmaya başlandı. Daha çok yeni tanzim edilen örneğin Adnan Menderes Caddesi gibi şehrin birçok caddeside bu yağmur suyu çalışması için yeniden yeniden kazılmakta. Zararın 10 trilyon liranın çok üstünde olduğu anlaşılıyor. Peki bu trilyonlarca paranın vatandaştan su parası ve vergi olarak çıktığını biliyormusunuz? Bu nasıl bir belediyecilik nasıl bir hizmet anlayışıdır, sayın belediye başkanları bunu halka açıklayabilirler mi’dedi.

Bazı vatandaşlar ise tepkilerini şöyle dile getirdiler;

-Büyükşehir belediye yasası değişmeli ve her belediye ekonomik özgürlüğüne kavuşmalı’

– Yazın başında Beşyolun altı yenilenmiş prestij caddesi olarak hizmete sunulmuştu. Ancak bugün neden kazıyorsunuz, yazık değil mi parayı kazanmak için ne emekler harcanıyor fark etmiyormusunuz

– Adnan Menderes Caddesinde çukura düşen araçlar kesinlikle çıkamaz. 50 cm olan çukurlar var. Cengiz Ergün Soma’ya ceza mı veriyor

– Gerçekten yazık milletin parasına puluna yazık, bunlar için mi yapıyorlar, vatandaşın içme suyuna zammı.

– Mezbaha yolunda yaşayanlar bilir, yazın tozunu, kışın çamurunu, bu yollar suya zam olunca mı yapılacakmış. Göz boyamak denir buna

– Suya zam yapamadın diye Meclisi tekrar toplayan Cengiz Ergün ısrarla suya zam yapmaya çalışacağına Soma’da caddeleri önce yapıp Parke Taş döşeyip asfalt atıp tekrar kazmasın yeter Soma’ya Hizmet et eziyet değil.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!