https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Büyükşehir’den İlgi Bekliyoruz’

‘Büyükşehir’den İlgi Bekliyoruz’
2.588 views
01 Temmuz 2015 - 7:44

Yağcıllı Mahalle Muhtarı Mücahit Köse ve mahalle sakinleri mesire alanı olarak bilinen Yağcıllı Suçıktı mevkiinin yazın 3-4 aylığına Yağcıllı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne tahsis edilmesini istiyor.Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Soma İlçe Koordinasyon Merkezine dilekçe yazdıklarını belirten Muhtar Köse, 3 defa dilekçe yazmamıza rağmen geri dönüş yapılmadı” dedi.
Yağcıllı Mahalle Sakinleri kurdukları Yağcıllı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile mesir alanının kendilerine verilmesini ve buradan elde edilecek gelirle Yağcıllı Mahalle sınırları içerisinde bulunan yoksul öğrenci ve vatandaşlara yardım etmeyi amaçladıklarını belirttiler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Mücahit Köse, “Yağcıllı mahalle sınırlarımızda bulunan mesire alanı diye geçen Suçıktı deresindeki talebimiz üzerine Yağcıllı Derneği ve Yağcıllı Mahalle Muhtarlığı olarak daha önce defalarca resmi olarak Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe talebinde bulunduk. Fakat herhangi bir şekilde geri dönüş olmadı.Bu mesire alanının vatandaşlarımıza yararlı bir şekilde hizmet yapabilmek için Yağcıllı Derneği’ne tahsisi konusunda Büyükşehir’den talebimizi iletmek istiyoruz. Onun haricinde mahallemizde Büyükşehir’in yapabilecek olduğu hizmetler konusunda da ilgilenmelerini istiyoruz. Akabinde çiftçi vatandaşlarımızında bu yıl ve daha önceki yıllar olduğu gibi bundan sonra da olacağı gibi sulama kanallarıyla ilgili sıkıntıların giderilmesini istiyoruz. Büyükşehir’den Yağcıllı Mahallemiz’e ilgi ve alaka bekliyoruz. Yağcıllı Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile ilgili Büyükşehir’e dilekçemize yazdık. Fakat herhagi bir şekilde geri dönüş olmadı. Bunun sebebide Soma İlçe Koordinasyon Merkezi’nin bu konuyla alakalı, alakasızlık gösterdiği ortaya çıkıyor. 3 defa dilekçe yazdık. Derneğin kurulma amacı Yağcıllı halkına güzel bir hizmet sunabilmesidir. Buradan gelecek olan gelir ile Yağcıllı Mahalle sınırlarımız içerisinde yoksul öğrenci ve vatandaşlarımıza yardımı amaçları hedefliyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin yardımını bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanından da seçimden önce iki defa görüşme talep ettik. Yoğunluğundan dolayı dönüşü olmadı” dedi.
Yağcıllı Mahallesi sakinlerinden Osman Yanık “Evimizin arkalarından akan pis sulardan lağımlar tıkanmış. Benim ve kardeşimin evinin altından pis sular, lağım suları akıyor. Kendi şahsım adına Büyükşehir Belediyesi’nden bu lağımları tamir etmesini rica ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!