https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Büyükşehir Belediyesi Günah Keçisi Değildir”

“Büyükşehir Belediyesi Günah Keçisi Değildir”
3.865 views
27 Kasım 2015 - 8:55

Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, İstasyon Mahallesine yapımına başlanan kamyon garajı ile ilgili Soma İstasyon Mahalle sakinleri Başta olmak üzere Kamyon Garaj inşaatının durdurulması konusunda halkımızdan büyük tepkiler geldiğini belirtti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Başkanı Erdem, “ yapılmakta olan Kamyon Garajının Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığının, Garaj İnşaatını Durdurma yetkisi yoktur” dedi.

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “ Hiç kimse gerçekleri saptırmaması gerekmektedir. MHP Manisa Büyükşehir Belediyesi günah keçesi değildir. Halen Daha Mülkiyeti yani  tapusu Soma Ak Parti Belediye Başkanlığına ait olan Kamyon Garajı Arsası Soma Belediye Başkanlığınca Mevcut yerin İmar Planı değiştirilmiş Kamyon Garajı İmar Haritasında Kamyon Garajı olarak isimlendirilmiştir. Ve Burası İhale edilmiş Soma Nakliyeciler Kooperatifi ihaleyi yap işlet devret Modeli ile 30 Yıllığına almıştır. Büyük Şehir Yasası gereği Otobüs Terminali, Büyük Parklar, İlçe İçerisinde ki, Caddeler ve Kamyon Garajı olmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesine Soma Belediyesi tarafından Devirleri yapılmıştır. Kamyoncular kooperatifi Yaklaşık olarak 7 ve ya 8 Ay Evvel Tapusu Soma Ak Parti Belediyesine ait olan yeri İnşaat yapmak amaçlı kazmaya başlamıştır. İstasyon ve Soma Halkından Şehrin Göbeğine yapılan Bu Garajla ilgili büyük tepkiler ortaya çıkmıştır. İstasyon Mahallesi sakinleri Kamyon Garajının Manisa MHP Belediye Başkanlığına nüktesine Geçtiğinin duymalarından sonra Soma İlçemizi Ziyaret eden Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanı, Cengiz Ergün beyin 13 Mayıs Maden Faciası Yıl Dönemi Münasebeti ile İlçemizde Maden Şehitliğinin açılması, O Güne Rastgelen Bölge Isıtma sistemi Temel Atma Töreni esnasında İstasyon Mahalle Sakinlerinin Kalabalık bir şekilde Sayın Cengiz Ergün beyin yanına gelerek İstasyon Mahallesine Yapılan Kamyon Garajını istemediklerini, buranın Park olması gerektiğini anlatmışlar, bu konuda serzenişte bulunmuşlardır. Sayın Cengiz Ergün Konuya tam vakıf olmadığını Yapılan Bu İnşaatı İnceleteceğini beyan etmiş, Yapılan Kamyon Garaj ile ilgili Büyükşehir Belediyesi incelemeyi bitirene kadar İnşaatın Durdurulmasını sağlamıştır. Nakliyeciler Kooperatifi Başkanlığı Yapılan İnşaatın durdurulmasının Hukuka haykırı olduğunu savunmuş olup, her ne kadar Kendilerince Hukuken Haklı olduklarına inansalar dahi Soma halkı ve Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ters Düşmemek adına İnşaatı sürdürme, inatlaşma ortamından kaçınmışlardır. Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma Ak Parti Belediye Başkanlığının Yapmış olduğu İmar Planı değişikliğini ve ardından yapılan ihaleyi incelemiştir. Burada Soma Ak Parti Belediye Başkanlığının Yapmış olduğu İhaleye, Yasa gereği Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığının Müdahale etme hakkının olmadığı Belediye Başkanlığı Hukukçuları tarafından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına bildirilmiştir. Manisa MHP Büyükşehir Belediye Başkanlığının sadece yapılacak olan Kamyon Garajının İşletilmesi yönünde Büyükşehir Yasasının tanımı içerisinde hükümlerde sorumluluk taşımakta olduğu görülmüştür. Ancak İstasyon halkının Kamyon garajının olduğu yeri park yapılması isteklerine karşı Cengiz Ergün Soma Halkına Kayıtsız kalmamış En Yakın Zamanda İstasyon Meydanında Halkımıza Laik En Güzel Parkın inşası için ilgili birimleri görevlendirmişti” dedi.
Erdem, “Ak Parti Belediye Başkanlığı Nezdinde İmar değişikliği yapılmış, kamyon garajına dönüştürmüş yap,  işlet, devret modeli ile 30 Yıllığına Nakliyeciler kooperatifine ihale edilmiş bu yerin TAPU Sahibi Soma Belediye Başkanlığıdır. Kamyon Garajının Başka Bir yere kaydırma ,Soma Ak Parti Belediye Başkanlığının görev alanına girmektedir” şeklide konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!