Soma Karaelmas Gazetesi

Büyükşehir Belediye Başkanlığını Mutlaka Almalıyız

Büyükşehir Belediye Başkanlığını Mutlaka Almalıyız
1.557 views
26 Kasım 2013 - 8:09

Eski Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Yusuf Değirmenci’nin torununun sünnet düğünü Soma’ya gelen Ak Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Recai Berber sünnet töreni sonrasında Ak Parti Soma İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya geldi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı, İl Genel Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu ve partililerle bir araya gelen Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığını mutlaka almamız gerekir. Bunun için çok çalışmamız lazım” dedi.
Türkiye büyüyen bir ülke. Bundan sonra daha da büyüyecek. Türkiye artık sorunları ile Boğuşan ülke olmaktan çıktı. Sorunlarını bir bir çözen ülke olmuştur. İstikrar güvenini sağlayan ülke olduk. Soma bu konuda bizlere yardımcı olmuştur. Tabi ki sizlerin seçtiği Belediye Başkanı, onun azimli çalışması bunun ürünüdür. Bizde onlara yardımcı olarak hizmetlerimizi sunuyoruz. Türkiye, 10 sene önceki Türkiye değildir. Ekonomik sorunlarını çözdü, borçlarını ödedi. Artık borç veren bir ülke olmuştur. İMF’ye olan borcunu ödemekle kendi kanıtlayan bir ülke olmuştur. Ekonomik bağımsızlığını kazanan ülkeler siyasi bağımsızlığını ilan etmiştir. Borçlu bir ülke varsa siyasetinde borçludur. Siyaseten bağımsızlığımızı ilan ederek Ekonomik olaraktan ilan etmiş oluruz. Demokratikleşme yönünde önemli adımlar atılır” dedi.
Tanrıverdi, “Özellikle üniversite kapılarından Başörtüsü kullananlar geri dönüyordu. Artık kamuda baş örtülü çalışa biliniyor.1999 Senesinde yaşanan olayları unutmadık. 14 sene sonra bayan arkadaşlarımız Meclise girebilmektedir. Bu inatlaşma iyi değildir.Türkiye’de hiç kimsenin yaşam biçimine karışmamız yok. Ama hiç kimsenin de temel hak ve özgürlüklerine karışmasına müsaade etmeyiz. Bu anlamda hükümetimiz güzel çalışmalar sergilemektedir, uygulamaktadır. Halkımızda rahat etmiştir” dedi.
Tanrıverdi, “Önümüzde çok önemli 30 Mart seçimleri var. Sadece belediye başkanlarını seçmiş olmayacağız Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğiz. Bu seçimin Manisa için önemi ilk defa Büyük şehir belediye başkanını seçmesidir. Büyük şehir belediye başkanını 960 bin seçmenine aittir. Şimdi bu seçmen 10 milletvekili seçiyor. Bunlardan 5 Ak Partili diğerleri dağılıyor.10 Miletvekili seçen seçmenimiz şimdi büyük şehir belediye başkanını seçecek. Bu seçim önemli. Seçildikten sonrada hizmet yönüyle de önemli. Belediyecilik Ak Parti işidir. Ak parti belediyecilikte markadır. Belediye başkanını ve Büyük şehir belediye başkanını seçtiğinizde ikisini el ele tutuşturduğunuzda yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Büyük şehir büyük imkân demektir. Şu anda Ankara merkezden gelen para  312 milyon TL’dir. bugünkü rakamlarla kırı terlerle Manisa’ya gelecek para yaklaşık 525 milyon TL olacaktır. Bu sadece merkezi hükümetten gelen para olacaktır. Düşünün ki  Ak partili belediye var. O zaman işlerimiz daha kolay yürüyecektir. O zaman trilyonları aşan gelirimiz olacaktır ve hizmetlerimiz devam edecektir. Böylesi önemli belediye başkanlığı seçimini almamız gerekiyor. Biz Manisa olarak sırtımızı dönmedik Soma’da bize sırtını dönmedi. Omuz omuza verecek ve  hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
Tanrıverdi, “Bu seçimlere giderken Ak parti iktidarını düşürmek, Liderimiz Tayyip Erdoğan’ı zayıflatmak umudunda olalar var. Özellikle gezi olaylarındaki süreci biliyorsunuz. Bu Türkiye’nin Gücünü kırmak amacıyla yapılan ayak oyunlarıdır. Bu benzeri ayak oyunları çıkabilir. Bunları nasıl 2002’den bu yana akladıysak, beraberliğimizle bu sorunları aşacağız. Bizim tek amacımız var bu ülkede her kez mutlu yaşasın. Bu ülke gelişsin, büyüsün.Tek amacımız var, dünya ülkeleri arasında yerini alsın. Bunları hazmedemeyenler ve uzantıları, oyunlarına gelmeyelim. Türkiye omurgalı bir ülke haline gelmiştir. Dış güçler “Türkiye’yi zayıf düşürürsek muradımıza ereriz” diye düşünüyorlar. Çadırın direği olan Türkiye’nin güçlü olması gerekir. Mescidi aksanın gözyaşlarını görür gibiyim Onları huzura bağımsızlığa kavuşturacak olan bizleriz” dedi.

DSC_0892.jpg

DSC_0885.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!