Soma Karaelmas Gazetesi

Büyük Zaferin 95. yıl dönümü

Büyük Zaferin 95. yıl dönümü
767 views
31 Ağustos 2017 - 7:53

30 Ağustos Zafer Bayramı Cengiz Topel Meydanında yapılan program ile başlayarak  Şehitlik’te dua okunması son buldu.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı. Sade bir tören ile yapılan Büyük Taarruz’un 95. yıl dönümünde Cengiz Topel Meydanında Soma protokolü hazır bulundu. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlamına ilişkin konuşma ise Askerlik Şubesi Başkanı Per.Ütğm.İlker Yağdıran tarafından yapıldı. Per.Ütğm.Yağdıran Konuşmasında ‘ Bugün burada Birinci Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte Türk milletinin varlığını sürdürme mücadelesinin adım adım kazanıldığı, Büyük başarı ve zaferlerin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Başkomutanlık meydan muharebesinin 95. yıldönümünü coşku ve gururla kutlamaktayız. Bu şanlı zafer hepimize kutlu olsun.

30 Ağustos Zaferi, insanlık tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış bulunan, nice devletler ve imparatorluklar kuran, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine, vatan sevgisine, kutsal değerlerin yüceliğine ermiş büyük Türk milletinin, hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölmez anıtı olup, Büyük asker ve devlet adamı, ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık umudunu hiç kaybetmeyen kahraman milletimize ve şanlı tarihimize sunduğu müstesna bir armağandır.

Bu büyük zafer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstiklal Meşalesini Samsun’da tutuşturduğu Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta Yurt Sathına yaygınlaştırdığı, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla başlattığı ulusal kurtuluş savaşının kesin sonucudur.

Türk ordusunun birer ferdi olarak içtiğimiz anda sadık kalacağımıza, bizlerer emanet edilen kutsal miras Türkiye Cumhuriyeti’ne bgüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü şartta Türk Birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin çelikleşmiş bir ifadesidir. Aynı zamanda Türk topraklarının ve Türkiye idealinin temelidir’dedi.

Kaymakam Ahmet Altıntaş ve Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından törene katılan protokolünün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı.

Program Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulünün ardından Şehitlik’te dua okunması ile son buldu.

CHP Soma İlçe Teşkilatı

çiçek geleneğini sürdürdü

Her Bayramda çelenk koymadıkları için Atatürk anıtına çiçek bırakan CHP Soma İlçe Teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da çiçek bırakarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Murat Maan’da bu bayramda Atatürk anıtına çiçek bırakarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayanlar arasında yer aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!