https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Büyük Lokma Ye, Büyük Laf Konuşma’

‘Büyük Lokma Ye, Büyük Laf Konuşma’
1.446 views
26 Aralık 2013 - 8:10

ELİ işçi alımında istimlâk dolayısıyla işe gireceği ümidiyle sonuçları dört gözle bekleyen köylerimizin gençleri sonucu öğrenince resmen hüsrana uğradı. İstimlâk nedeniyle kendilerine söz verilen köylü sonuca karşı tepki vermeye devam ediyor. 20 Aralık 2013 günü MHP Soma İlçe Başkanlığına gelen Deniş köyü gençleri; son iki ayda yaşanan olaylar sonrasında gördüğümüz kadarıyla MHP’ den başka işçinin, vatandaşın yanında olan yok, dedi.
İşçi alımı konusunda yaşananları ve köylere verilen sözleri uzun uzun dile getiren gençler başkan Vedat ERDEM ve MHP Yönetim kurulunu köylerine davet ettiler. Davete icabet sünnettir diyen Mhp yönetimi hemen ertesi günü Deniş köyüne giderek köylüleri ve muhtarı ziyaret ettiler. Gün boyunca bir arada vakit geçirip uzun uzun sohbet eden Mhp yönetimi ve Deniş köylüsü köy kahvesinde akşam ettiler. Köyün genci yaşlısı, erkeği kadını, özellikle de genç kızlarımız başkan Vedat ERDEM ve yönetimine şehrimizin, köylerimizin ve halkımızın sorunlarıyla yakından ilgilendikleri için teşekkür ederken dertlerini sorunlarını da anlat anlat bitiremediler.   İkamet ettikleri köyün maden sahaları içinde kalması dolayısıyla kömürün tüm mağduriyetini yaşayan, tozunu toprağını çeken, suları kirlenen kışın çamura gark olan deniş köylüsü birde arazilerinin istimlâk edilmesi ile ELİ işçi alımında en çok hak sahibi olması gerekirken ne yazık ki bir tane dahi işçi verememenin üzüntüsü ve sıkıntısını yaşamaktadır. Yalnız Deniş köyü mü? Benzeri birçok köyümüzün aynı durumda olduğunu her gün öğrenmekteyiz.
İlkokul ve Lise Mezunu Kamulaştırma Belgeli Mağdur sayısı:
İlkokul Mezunu: Soma Merkez: 30 kişi  Maden köyleri: 110 kişi, Toplamda: 140 kişi
Lise Mezunu:  Soma Merkez: 18 kişi, Maden Köyleri:32 kişi,  Toplamda: 50 kişi
Genel Toplamda 190 kişi bu alımlara başvuru yapmıştır. Bu isimlerin tamamı Soma’ da ikamet eden Somalı vatandaşlardır.
Geriye kalan 102 kişi Kpss ve Terörle Mücadeleden gelecek olanlar.
Sınava giren Kamulaştırma Belgeli Somalı: 60 kişi
Kazanan sayısı: 6 kişi
Sınava giren       : 237 kişi
Kazanan Somalı : 102 kişi
Kazanan yabancı: 135 kişi
Gördüğümüz tabloya göre işçilerimizin çoğunluğu Soma’ dan alındı diyenlerin ne denli yanıldığı ya da halkı yanılttığı ortaya çıkmaktadır. Alımlar öncesinde uyarılarda bulunanları iftira atmakla suçlayanlar şunu unutmuşlardı, sizi uyaran MHP müneccim değil sadece sizi çok iyi takip ediyor ve sizi çok iyi tanıyor, siz bunu hep yapıyorsunuz.
Kamulaştırma haricinde mağdur olup geçim imkânını kaybeden köylülerimiz için halkının hizmetçisi cefakar köy muhtarlarımız konuyu ELİ Müessesesi Bölge Müdürlüğüne taşıdıklarında kendilerine Sayın Müessese Müdürü Ankara yolunu göstermedi mi?
Bu kış kıyamet günü Ankara’ ya gidip kapı kapı hak arama mücadelesi veren değerli muhtarlarımız Soma Akp İlçe Teşkilatı işaret edilerek geri gönderilmiş ve geri döndüklerinde beklemedikleri bir tepki ile karşılaşmışlardır. Akp İlçe Başkanı Sayın M. Ali ÖZKAN ile Müessese Müdürü Sayın Hakkı DURAN arasında işçi alımı konusunda bir takım gerginlikler yaşandığı bununda köylüye eksi olarak yansıdığı kulağımıza gelen duyumlar arasındadır. Ankara’ ya giden Muhtarlarımızı ve köylerini, bu köylerden işçi almayarak cezalandırdığını duyduğumuz Hakkı DURAN Bey ne yaptığını zannediyor. Kendisine soruyoruz bizim bilmediğimiz nasıl bir gücün var Sayın Genel müdür, bu kadar büyük güçlerin var da neden kura çekimi günü topu hep Ankara ya atıyordun? Özellikle Deniş köylüsünü cezalandırdığını söyleyen Sayın Genel Müdür hangi hakla ve hangi yetkiyle bu sözleri sarf ediyorsunuz, biz buna inanmak istemiyoruz. Şayet bu sözleriniz doğru ise sizi de saygınlığınızı kaybetmeden derhal istifaya sonra da Soma Halkından özür dilemeye davet ediyoruz.
Elimize ulaşan tablolarda gördüğümüz yabancı işçi sayısının bu denli yüksek oluşunun sebebi nedir?
Soma da yaşayan, köylerde madenlerle iç içe hayat sürmek zorunda kalan vatandaşlarımızın mağduriyetini görmediniz de hangi akla hizmet 237 kişin 135 ini şehir dışından aldınız. Sizlere oyları ve makamlarda oturanlara gereken saygıyı Soma Halkı vermedi mi? Bunun hesabını Somalı size sormaz mı?
Anaların gözyaşları dinsin diyerek hainlere kucak açanlar, herkese boncuk dağıtanlar Deniş, Adil köy, Eynez, Çerkez Sultaniye, Bozarmut, Evciler, Tekelışıklar, Dereköy, Bayat, Kozlüören, Sarıkaya ve kamulaştırma için sırada olan köylerimizde ki analarımızın bacılarımızın göz yaşları ile sokağa inmeleri size hiçbir anlam ifade etmiyor mu? Adalet sizin için ne anlama geliyor?
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Köylü Milletin Efendisidir, derken ne kadar derin anlamlar içeren bir söz sarf etmiştir bunu hala anlamadınız mı?
MHP işçinin de köylünün de derdini dile getirmek için sonuna dek mücadele edecektir. Yüreğiniz varsa kullanın yetkilerinizi tüm alımlarda yapılan adaletsizlikleri ortadan kaldırın.
Sezar’ ın hakkını Sezar’ a teslim edin.
Saygı ve sevgilerimizle Soma Halkını Selamlıyoruz.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!