Soma Karaelmas Gazetesi

Büyük Gün Bugün

Büyük Gün Bugün
1.843 views
05 Mayıs 2014 - 6:55

Ege Linyitleri İşletmesine alınacak olan ilkokul mezunlarının mülakatları bugün yapılıyor. 216 Evler lokalinde yapılacak olan 387 kişinin sözlü ve uygulamalı mülakatı bugün yapılacak.
Maden mağduru muhtarların girişimleri ile alımı yapılması planlanan ilkokul mezunları için yapılan işçi alımları nihayet sonuçlanıyor. İlkokul mezunu olan herkese açılan ve yaklaşık 5 bin kişi müracaat etmesi ile birlikte 19 Kasım 2013 tarihinde olaylar çıkan işçi alımı kuraları iptal edilmiş daha sonra ise 12 Nisan tarihinde yenilenmişti. Bu defa müracaat edenlerin isteği üzerine tombala usulü yapılmıştı. Mülakatların ise bugün yapılacağı belirtildi.
ELİ Müessese Müdürü Hakkı Duran konu ile ilgili olarak ‘ Soma’dan hiç kimse heyette görev almıyor. Sözlü ve uygulamalı sınavı yapacak olanların tamamı Ankara TKİ Genel Müdürlüğünden geliyor. 387 kişi sınava girecek. Bunlardan 165 kişi Kura’da ismi çıkanlar diğer 222 kişi ise Terörle Mücadelede başarı belgesi alanlar ve Maden Kanunu kapsamında arazisi TKİ tarafından kamulaştırılan kişilerden oluşacak. TKİ’nin sınav yönetmeliğine göre sınav yapılacak. Şimdiden hayırlı olsun’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!