https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bunun adı, İsraftır!

Bunun adı, İsraftır!
1.258 views
09 Ekim 2017 - 19:00

Ergene’ Büyükşehir’in yaptığı yolu Maski bozuluyor. Kamu kaynaklarının nasıl israf edildiğinin çok önemli bir göstergesidir. Büyükşehir Belediyesine bağlı iki kurum birbirinden habersiz iş yaptığının açık bir göstergesidir.’dedi.

Büyükşehir’in iddialarını çürüten Başkan Ergene Maski’nin bir ay geçmeden aynı yolda tekrar çalışma yaptığını basın mensuplarını Cadde üzerine götürerek açıkladı. Ergene ‘Soma için önemli bir yatırım olan Doğalgazı sırf yollar tekrar kazılacak diye istemeyenler Emin Ali Özgür Caddesi üzerinde bulunan vatandaşların çilesini 1 yıldır çözemediler’ dedi.

Maski’nin bir ay geçmeden yolu tekrar kazdığını dile getiren Başkan Ergene Emin Ali Özgür Caddesi üzerinde yaptığı açıklamasında ‘Şu anda Emin Ali Özgür Caddesi üzerinde Alevi Kültür Derneği karşısı ve Tarhala Deresi yanındayız. Burada Büyükşehir Belediyesine bağlı Maski Genel Müdürlüğünün yaptığı bir çalışma var. Yağmur suyu kanalı ile alakalı bir çalışmadır. Bu caddelerde oluşan yağmur suyunu Tarhala deresine tahliye etmek üzere bir proje gerçekleştiriliyor. Buraya kadar sıkıntı yok destekliyor ve olması gerektiğini söylüyoruz. Geç kalındığını ifade ediyoruz. Bu çalışmaların çok daha önceden başlaması gerektiğini belirtiyoruz. Hatta geçtiğimiz günlerde yağan yağmurda prestij caddesi olarak Soma halkına sunulan Atatürk Caddemizin Madenci heykelinden İstasyon meydanına kadar olan bölümü yağmur suyu kanalları olmadığı için ve yeni yapılan kaldırımlar da alçak olarak yapıldığı için işyerlerini su basmıştı. O sorunların çözümü bu yağmur suyu kanallarının döşenmesidir. Burada bizim itiraz ettiğimiz nokta var. Kısa bir süre önce burada altyapı çalışması yapıldı. Bölge Isıtma Sisteminin büyük boruları buraya döşendi. Dağıtım şebekesi döşendi. Uzun bir süre de bu sokak kazılı vaziyette kaldı. 1 yıla yakın halkımız burada büyük sıkıntılar yaşadı. Bizim Cuma pazarını kurduğumuz sokaklar buralar. Cuma pazarını bizde Tarhala deresinin diğer kısmına İnönü Mahallesine taşımak zorunda kaldık. Gelen şikayetler üzerine Büyükşehir Belediyemiz yine büyük bir yatırım ile burada kilit parke taş ve kaldırım çalışması yaptı. Daha 1 ay burası sağlam durmadan kanal çalışması için yeni döşenen taşları kazıyoruz. Yeni yapılan yolu bozuyoruz. Büyükşehir eli ile yapılan yol Maski eli ile bozuluyor. Kamu kaynaklarının nasıl israf edildiğinin çok önemli bir göstergesidir. Bunu birebir burada sizler görüntüleyebilirsiniz. Bu bir koordinasyon eksikliğidir. Büyükşehir Belediyesine bağlı iki kurum birbirinden habersiz iş yaptığının açık bir göstergesidir. Prestij Caddesi yapıyoruz diye halkımıza anlatılan ve Soma’ya doğalgaz gelmemesi yönünde de bahane olarak sunulan ‘yeni yaptığımız yolları bir daha mı kazacağız’ şeklinde söylentiler inandırıcılığını yitirmektedir. Şehre doğalgaz getirilmesi çok önemli bir yatırımdır. Soma’nın gelişmesi, kalkınması ve Soma’nın geleceği açısından Hükümetimizin büyük bir hizmetidir. Bunu engelleme söylemleri yeni yaptığımız yolları tekrar mı kazacağız deniyor. Buyurun görün yeni yaptığınız yolları yine kendi ellerinizle bozuyorsunuz. Yağmur suyu hatları Soma’nın her tarafına yapılması lazım, ancak bunu yaparken kamu kaynaklarını israf etmemek lazım. Bu kaynaklar az ve yerinde kullanılması gerekiyor. Bunlara ulaşmak kolay değil. Hükümetimiz çok büyük bütçeleri Büyükşehir Kaynaklarına aktarıyor. Onlarda bu paraları çarçur etmesinler. Halkımızın menfaatlerine kalıcı hizmetlere yatırsınlar. Bununla ilgili değerlendirmeyi Soma halkına bırakıyorum’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!