https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Bu Soma’da Yaşayan Gençlerin Son Sessiz Tepkisidir’

‘Bu Soma’da Yaşayan Gençlerin Son Sessiz Tepkisidir’
1.216 views
09 Kasım 2013 - 8:05

Soma Taşeron İşçileri Derneği, İş Kur Soma Şubesi önünde toplanarak E.L.İ.’ye yapılacak olan işçi alımıyla ilgili basın açıklaması yaparak, “Bu Soma’da yaşayan gençlerin son sessiz tepkisidir. Bundan sonraki süreçte bizlerin tutumu net olacaktır” dedi.
Soma Taşeron İşçileri Derneği Başkanı Emin Kara ve Dernek Saymanı, Basın Danışmanı Musa Saban, ELİ’ye yapılacak olan işçi alımlarında “Bu memleketin tozuyla, toprağıyla, havasıyla hayatını sürdürenlere sesleniyoruz. Artık Soma’da gençler için gerekli hassasiyetin, gösterilmesinin zamanıdır” dedi.
Soma Taşeron İşçileri Derneği Saymanı ve Basın Danışmanı Musa Saban,“Senelerdir hoyratça görmezden gelinen Soma gencinin vahim durumu ortadır. İşsiz, geleceğe plansız bakan bir gençlik izlenimi vermektedir. Fakat bu pasif duruşun en büyük etkisi geçmişten gelmektedir. Bu işçi kenti, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çok ilinden göçebe ekmek davası için gelen kardeşlerimizle nüfus olmaktadır. Bizler bu memleketin gençleriyiz. Yıllardır hep aynı senaryo, kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak işçi hiçbir zaman Soma gençlerinden istihkak edilmemiştir. Bu durumun en büyük sebepleri Soma halkının duyarsızlığı, “biz denedik olmadı” demesidir. Büyüklerimizin ellerini taşın altına koymamasıdır. Soma esnaflarının tepkisizliğidir. Sivil toplum örgütlerinin duruşudur. Bizlerin temsilcisi değerli büyüklerimizin tutumudur. Kısacası birlik ve beraberliğin sözde olmasıdır.
Soma taşeron işçileri ve Somalı gençler olarak ezberi bozmanın peşindeyiz. Sakin. Susarak. Aczi erdeme dönüştürerek. Bir durup düşünmemizi, gelecek için neler yapabileceğimizi, bizleri ve gelecek nesillerimizi yaşama ideallerine ulaştırmaktır. Bu duruş siyasi bir duruş değildir. Hiç kimse bu duruştan nemalanamaz.Bu memleketin tozuyla,toprağıyla,havasıyla hayatını sürdürenlere sesleniyoruz. Artık Soma’lı gençler için gerekli hassasiyetin, gösterilmesinin zamanıdır. ELİ işçi alımının iptal edilip, ilçe bazında yapılması için bir duruş sergilenmesi zamanıdır. Soma’da yaşayan gençlerin son sessiz tepkisidir. Bundan sonraki süreçte bizlerin tutumu net olacaktır. Herkesin bu duruşa saygı göstermesi ve bu sıkıntıların aşılması için gerekli hassasiyeti ve özveriyi göstermesini temenni ediyoruz” dedi.
Basın açıklamasına Somaspor taraftarları, Somalı gençler, Saadet Partisi Soma İlçe Teşkilatı, MHP Soma İlçe Teşkilatı ve çok sayıda Soma’lı destek verdi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!