Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Bu Sefer Olacak mı?

Bu Sefer Olacak mı?
2.461 views
05 Mayıs 2014 - 6:54

‘Gençlik Merkezi için gerekeni yapacağız’
29 Nisan Salı günü Ak Parti Soma İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Ankara’ya çıkarma yaptı. Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’i makamında ziyaret eden Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı ve Yönetim Kurulu, Soma’ya en kısa zamanda Gençlik Merkezi yapılmasını istedi. Milletvekili Berber, Gençlik Merkezi için daha önce yer sıkıntısı yaşamıştık. Yer tahsisi problemi ortadan kalktığına göre biz bu sorunu en hızlı bir şekilde çözeceğiz.Ve 2014 bütçesine aldırmak için tasarı hazırlayacağız” dedi.
Soma’dan ayrılan 50 kişilik gurup Ankara’da Ak Parti Gurup Toplantısına katıldı.Guruba katılan Manisa Milletvekillerinden Hüseyin Tanrıverdi ve Selçuk Özdağ ‘ı büyük bir coşkuyla karşılayan gençler T.B.M.M.’deki öğle yemeğinin ardından Türkiye Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına gelen Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’i makamında ziyaret etti.Ziyaret sırasında rahatsızlığı nedeniyle grup toplantısına katılamayan Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir gençlere sürpriz yaparak Recai Berber’in makamına gelerek gençlerle bir araya geldi.
Milletvekilleri 30 Mart Yerel Seçimlerinde Soma’da üçüncü dönem Belediye Başkanlığını kazanan Hasan Ergene’nin arkasındaki Ak Gençlik yapılanmasının rolünün çok büyük olduğunu vurguladı.
Recai Berber ”Seçim süreci boyunca gece gündüz demeden kapı kapı dolaşan,partimizin bu yarıştan zaferle çıkmasında çok büyük rolü olan siz Soma’lı gençleri bir kez daha tebrik ediyoruz.Manisa’da Soma İlçemiz adeta bizim kalemiz.Biz sizlerle gurur duyuyoruz.Gerek Ana kademe Teşkilatıyla gerek Kadın Kolları Teşkilatıyla gerekse siz Gençlik Kolları Teşkilatıyla bir bütün halinde çalışmalarınız tek yumruk oluşunuz bizim göğsümüzü kabartıyor ve diğer ilçelerimize de örnek olmanız bizi gururlandırıyor.Önümüzdeki iki büyük seçim de de gözümüzün arkada kalmayacağından eminiz.” dedi.
Uğur Aydemir ise bu anlamlı ziyareti değerlendirirken rahatsızlığı nedeniyle raporlu olmasına rağmen Soma’lı Ak Gençler ile bir araya gelmenin kendisine büyük bir gurur verdiğini vurguladı. Recai Berber’in sözlerine katılan Aydemir seçim süreci boyunca kendilerine destek veren tüm Soma Ak Gençliğe teşekkür etti.
Sohbet sırasında Soma’nın Manisa ‘da hızla ilerleyerek büyüyen bir ilçe konumunda olduğuna değinen Berber ,Büyükşehir olma neticesinde Turgutalp ve Avdan Mahallelerinin Soma’nın ilerleyen kısmında olması nedeniyle çok kısa bir zaman içerisinde Soma’nın en büyük ilçe konumuna ulaşabileceğini söyledi. Bu hızla ilerleme ve yapılaşma sürecinde Soma’nın gerekli yatırımları alamaması durumunda çok büyük bir ilçeden çok büyük bir köye dönüşeceğini söyleyen Berber, Soma’yı her türlü kalkınmaya büyümeye destek verecek teşvikleri ve yatırımları kazanması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
Ak Parti Soma Gençlik Kolları başkanı Erol Saygılı ise ” Hızla büyüyen Soma’mızda özellikle gençlerimizin sosyal alanlara ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz.Zaten Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ergene de bu konuda bizlere tam destek veriyor.Ve hatta bir çok projesi de hayata geçmek üzere.Mesela Linyit Lisesi Kapalı Spor Salonu için daha önce çalışmaları hazırlanan ve ihaleye verilmek üzere hazır bekleyen bir Gençlik Merkezi Projesi var.Bunun yanında yine Ticaret Odası Restaurant olarak bilinen daha önce düğün salonu olarak kullanılan ve şu anda boş vaziyette 600 metrekare kapalı alanı 500 metrekare civarında bahçesi olan yerin de gençlere yönelik bir sosyal tesis olarak kazandırılması projesi var.Yine aynı yerin karşısında projesi taslak olarak çizilen anayolun dibinde Değirmen Park projesi var.Tabi ki bunların hepsi Belediyemizin kendi bütçesiyle yapıma hazır olan yerler. Asıl yatırım anlamında bizim daha önce Turgutalp sınırları içerisinde olan ve Mal Müdürlüğünden Turgutalp Belediyesi’ne tahsis edilmiş 15000 metrekare bir sahamız var.Ve bu saha yıllarca Turgutalp ‘deki gençlerin Kemahlı diye bildiği anayolun kenarında ve yeni çevre yolunun hemen altındaki futbol sahası.Burayla ilgili 2 yıl kadar önce İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Ali Özkan’ın başlatmış olduğu çalışma neticesinde Turgutalp Belediye Başkanımız Ali Tulup bu arsayı Gençlik Spor Hizmetlerine devrolmasında bizlere çok yardımcı oldu. Ve şu an gelinen son nokta ise Turgutalp ‘in Soma’ya bağlanmasından sonra Soma Belediyesi İmar İşlerinde ki imar uygulamasına kaldı.Ve biz bu yerde yapılmasını istediğimiz gençlerin spor faaliyetlerini yapabileceği yüzme havuzu, masa tenisi ,tekvando güreş müsabaka salonu ,resim sergi atölyesi,santraç salonu,halı saha,amfi tiyatro,basketbol sahası,voleybol sahası,fitness ve aerobik salonu gibi gençlerimizi tamamen kendilerini spora adayabileceği bir gençlik merkezi istiyoruz.Elbette bu yatırımın Soma’ya kazandırılması için siz değerli milletvekillerimiz de elinizden geleni yapacaksınız.Fakat bu yatırım Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinde yapılacak olan bir dev yatırım olacağı için 2014 bütçesine alınması biz gençleri daha da sevindirecektir.Çünkü gençlerimizin gerçekten böylesine büyük bir tesise ihtiyacı var.Soma İlçe Spor Müdür Vekilimiz Sayın Dilek Kuruçay ‘da bu yatırım ile yakından ilgileniyor.Bizlere her türlü gereken bilgiyi aktarıyor.Soma’daki spor faaliyetlerinin içerisine giren tüm branşların burada toplanmasını da istiyoruz.Örneğin İlçemizde ki yapılan ve ilçemize yerli turist gelmesini sağlayan ve geçtiğimiz yıl şampiyonasını ilçemizde yapılan ORYANTRİK sporu da bizim ilçemiz için gerçekten önemli.Hayal ettiğimiz bu dev yatırımın bir an önce 2014 bütçesine alınmasını gerçekten çok istiyoruz. ” dedi.
Bu konuşma üzerine Türkiye Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ”Manisa da ve bazı ilçelerimizde yapılması planlanan gençlik merkezlerimiz var.Bunlardan biri de Soma’dır.Daha önce yer tahsisi konusunda sıkıntılarımız vardı.Şimdi ise anlattığınız gibi yer tahsisi problemi ortadan kalktığına göre biz bu sorunu en hızlı bir şekilde çözeceğiz.Ve 2014 bütçesine aldırmak için tasarı hazırlayacağız.Bundan şüpheniz olmasın.Elbette bunların hepsi için gerekli yatırımların gündeme alınması gerekiyor.Bizlerde bu yatırımları yapmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.
Toplantı salonundaki sohbetin ardından T.B.B.M. Genel Kurul Toplantısına katılan Gençler Recai Berber’e kendilerini davet ettikleri ve ağırladıkları için teşekkür ederek Ankara’dan Soma’ya yola çıkmak için ayrıldılar.Bu anlamlı ziyarete teşekkür eden Milletvekilleri de önümüzdeki günlerde Soma’ya sık sık geleceklerini iadeyi ziyaret edeceklerini söylediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!